Z. Boniek: „Może też wszedłbym do klubu jako współwłaściciel?”

26 czerwca 2019, 14:17 | Autor:

Wtorek był dla kibiców Widzewa dniem pełnym wrażeń. Najpierw wypłynęła informacja o tym, że z klubem mają pożegnać się Zbigniew Smółka i Łukasz Masłowski. Wieczorem z kolei w sieci pojawił się film, w którym mowa o ewentualnym nowym właścicielu łodzian.

Jego autorem jest dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, Tomasz Włodarczyk. W swoim wideoblogu zdradził on, że przejęciem Widzewa mógłby być zainteresowany Andrea Radrizzani. To Włoch, który jest większościowym właścicielem Leeds United, a także założycielem kanału Eleven Sports. Majątek biznesmena szacowany jest na 550 milionów dolarów!

Co ciekawe, 44-latek jest dobrym znajomym Zbigniewa Bońka. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zdradził zresztą, że obaj już rozmawiali. „Oczywiście znamy się i rzeczywiście rozmawialiśmy. Nie podam jednak żadnych konkretów. Jest kilka podmiotów, które są zainteresowane posiadaniem drugiego klubu, a Widzew jest smacznym kąskiem. Ma historię, kibiców i duże zainteresowanie. Kilka klubów we Włoszech ma takie plany, bo z budżetem kilku milionów euro można mieć drugi fajny klub w innym miejscu” – stwierdził w rozmowie z „Wyborczą”.

Niewykluczone, że razem z Radrizzanim, do klubu wszedłby również… sam „Zibi”, zwłaszcza że już za rok kończy się jego kadencja w związku. „Na razie mam swoją pracę w PZPN i jestem skupiony na kilku ważnych sprawach. A Widzew? Jak mówiłem, nie wiem, co będę robił, ale niczego nie wykluczam. Gdyby pojawił się jakiś inwestor, to kto wie – może też wszedłbym do klubu, jako współwłaściciel?” – zastanawiał się w rozmowie.

Aby jednak ktoś był zainteresowany przejęciem Widzewa, niezbędny będzie szybki awans do I ligi. To ma być głównym zadaniem Martyny Pajączek. „Bardzo ją lubię i szanuję. To mądra kobieta i bardzo dobry organizator” – pochlebnie wyraził się o nowej prezes Zbigniew Boniek.

Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
30
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x