Zapowiedź meczów Akademii Widzewa (30-31 października)

30 października 2021, 09:00 | Autor:

To będzie ważny weekend w Akademii Widzewa. Kilka zespołów młodzieżowych czerwono-biało-czerwonych ma w swych planach bardzo istotne spotkania, które mogą zdecydować o końcowym układzie tabeli. Niezwykle trudne zadanie czeka z kolei rezerwy, gdyż będą się one mierzyć z prowadzącą w stawce Wartą Sieradz.

Podopieczni Patryka Czubaka są w coraz lepszej formie, dzięki czemu w tabeli awansowali na piąte miejsce. Prawdziwy sprawdzian nadejdzie jednak dopiero dzisiaj, bo trenowana przez Marcina Węglewskiego Warta to główny kandydat do promocji do III ligi. Gospodarze będą mogli liczyć na wsparcie z „jedynki” – w rezerwach zagrają zawodnicy, którzy nie zmieścili się w kadrze na rywalizację z Resovią, w tym Przemysław Kita. Początek o godzinie 15:00.

Na prestiżowy wyjazd udadzą się juniorzy starsi. Zawodnicy Jakuba Grzeszczakowskiego stawią czoła GKS Bełchatów i choć mają już zapewniony awans do Ligi Makroregionalnej U-19, będą chcieli wygrać i umocnić się w fotelu lidera I ligi wojewódzkiej. O zupełnie inne cele walczą juniorzy młodsi. Piłkarze Łukasza Jonczyka mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, a teraz podejmować będą ostatnią Ząbkovię Ząbki. Jeżeli chcą utrzymać się w Centralnej Lidze Juniorów U-17, to dzisiaj bezapelacyjnie muszą zdobyć trzy punkty.

Poza domem zagrają też dwa kolejne roczniki: odpowiednio w Bełchatowie oraz Wieluniu. Na Łodziankę przyjadą z kolei ekipy Warty Sieradz, UKS SMS Łódź, Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz LKS Różyca. W niedzielę reprezentanci Młodego Widzewa zmierzą się ze swymi kolegami ze Stali Głowno, zaś druga drużyna dwunastolatków ma wolny weekend.

Mecze drużyn Akademii Widzewa (30-31 października):

Widzew II Łódź – Warta Sieradz, 30 października (sobota), godz. 15:00
U-19: GKS Bełchatów – Widzew Łódź, 30 października (sobota), godz. 10:00
CLJ U-17: Widzew Łódź – Ząbkovia Ząbki, 30 października (sobota), godz. 14:30
U-16: GKS Bełchatów – Widzew Łódź, 30 października (sobota), godz. 12:00
U-15: WKS Wieluń – Widzew Łódź, 30 października (sobota), godz. 10:00
U-14: Widzew Łódź – Warta Sieradz, 30 października (sobota), godz. 12:00
U-14: Widzew II Łódź – UKS SMS Łódź, 30 października (sobota), godz. 9:30
U-13: Widzew Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki, 30 października (sobota), godz. 17:00
U-13: Widzew II Łódź – LKS Różyca, 30 października (sobota), godz. 18:30
U-12: Stal Głowno – Młody Widzew, 31 października (niedziela), godz. 13:00

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x