Zdobądź koszulki z autografami widzewiaków i pomóż Zosi!

13 października 2021, 11:00 | Autor:

Już wielokrotnie na naszych łamach informowaliśmy o akcji pomocy dla kilkumiesięcznej Zosi Bigos pochodzącej z Tomaszowa Mazowieckiego, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Cały czas niezbędne jest wsparcie, wciąż trwa też masa ciekawych licytacji charytatywnych!

SMA to bardzo ciężka choroba, która jeszcze kilka lat temu oznaczała niemal pewny wyrok śmierci. Teraz można z nią jednak skutecznie walczyć – Zosia otrzymała już refundowany lek w postaci zastrzyku w kręgosłup, którego zadaniem jest zatrzymanie postępów choroby, ale trzeba go podawać do końca życia. Największą nadzieję na całkowite zatrzymanie SMA jest zatem jednorazowa terapia genowa. Niestety, jej koszt wynosi aż dziewięć milionów złotych…

Rodziców nie stać na taki wydatek, dlatego rozpoczęła się zbiórka funduszy, która odbywa się TUTAJ. Trwa też mnóstwo aukcji – teraz można zdobyć koszulkę z autografami widzewiaków z sezonu 1996/1997, przekazaną przez Andrzeja Michalczuka (szczegóły TUTAJ), a także trykot z podpisami czerwono-biało-czerwonych z 2019 roku (szczegóły TUTAJ). Obie licytacje kończą się już jutro wieczorem – z tego powodu gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nich!

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x