TMRF także z emocjami. Zwycięski horror w doliczonym czasie!

26 kwietnia 2015, 18:06 | Autor:

TMRF

Wczoraj ogromnych emocji w końcówce meczu z Chojniczanką dostarczyli piłkarze Widzewa, a dziś nie mniejszy horror przeżyli zawodnicy TMRF. Ostatecznie widzewiacy wygrali na trudnym terenie, choć do 90 minuty przegrywali z Sazanem 1:2!

Spotkanie z ekipą Pęczniewa było niezwykle ważne dla układu tabeli. Sazan zajmował przed tą kolejką trzecie miejsce, a ewentualna wygrana z Towarzystwem Miłośników Rozwoju Fizycznego mogła pozwolić mu zbliżyć się do lidera na dwa punkty. Na potknięcie kibicowskiego zespołu liczyła też Victoria Rąbień, która sama doznała w ten weekend porażki.

Mecz rozgrywany na boisku w Ciężkowie k. Poddębic lepiej zaczęli gospodarze. W 17 minucie Sazanowi udało się wyjść na prowadzenie i trzeba było gonić wynik. Wyrównanie przyszło tuż przed końcem pierwszej połowy. Autorem gola był Dariusz Lisowski, który popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Radość z remisu trwała jednak tylko chwilę, gdyż jeszcze przed przerwą rywale zdobyli gola na 2:1.

W drugiej połowie TMRF rzucił się do odrabiania strat, ale bardzo długo zawodnikom z Łodzi nie udawało się pokonać bramkarza Sazanu. Gdy wydawało się, że widzewiacy doznają drugiej porażki w sezonie, w 90 minucie w polu karnym błysnął Mariusz Woźniak. Napastnik zabrał się z piłką i mimo presji ze strony aż trzech obrońców praktycznie wjechał z futbolówką do bramki.
Gol na 2:2 jeszcze bardziej zmotywował łodzian, którzy cały czas naciskali. W 92 minucie czerwoną kartkę obejrzał jeden z przeciwników, a TMRF grę w przewadze wykorzystał dosłownie w ostatniej akcji spotkania. W szóstej doliczonej minucie na indywidualną akcję zdecydował się obrońca Krystian Bielecki, który strzałem w długi róg zapewnił gościom trzy punkty!

Dzięki zwycięstwu z Sazanem i wpadce Victorii, łodzianie powiększyli swoją przewagę w tabeli. Lider odskoczył od ekipy z Rąbienia na sześć oczek, a z Pęczniewa na siedem. Za dwa tygodnie dystans może się jeszcze pogłębić, bowiem Victoria zmierzy się w bezpośrednim pojedynku właśnie z Sazanem.

Sazan Pęczniew – TMRF Widzew Łódź 2:3 (2:1)
Gole dla TMRF: 43′ Lisowski, 90′ Woźniak, 90′ + 6 Bielecki