Widzew Łódź – Polonia Piotrków Trybunalski 2:0 (2:0)

4 listopada 2015, 13:16 | Autor:

Maczurek_Widzew_Polonia

W zaległym meczu 7. kolejki IV ligi Widzew Łódź pokonał w roli gospodarza na obiekcie SMS-u Polonię Piotrków Trybunalski 2:0. Obie bramki łodzianie strzelili przed przerwą. Ich autorami byli Daniel Maczurek i Kamil Bartos.

Przed meczem opiekun gospodarzy Marcin Płuska dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Miejsce kontuzjowanego Mariusza Rachubińskiego zajął Kamil Bartos, a Kamila Wielgusa zastąpił Damian Kozieł.

Nieco lepiej w spotkanie weszli piłkarze z Piotrkowa Trybunalskiego. Najpierw w 4. minucie na niespodziewany strzał z dystansu zdecydował się Adrian Malicki, na szczęście na posterunku był Michał Sokołowicz, którzy przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę potem stratę w środku pola zaliczył Damian Dudała, przeciwnicy przeprowadzili szybką kontrę, w wyniku której gola zdobyć mógł Adrian Ulfik, a potem sam na sam z naszym bramkarzem stanął Daniel Potakowski, lecz w obu przypadkach górą był widzewiak. Niewykorzystane sytuacje jednak się mszczą. W 12 min. w zamieszaniu w polu karnym gości najprzytomniej zachował się Daniel Maczurek, który po podaniu od Kamila Zielińskiego z bliska pokonał Filipa Błażejewskiego.

W 28. minucie gry doskonałą okazję mieli łodzianie. Adrian Budka wpadł z piłką w szesnastkę i mocno uderzył w kierunku bramki, niestety futbolówka trafiła w słupek. Chwilę potem czerwono-biało-czerwoni rozgrywali rzut różny. Budka wycofał piłkę do Bartosa, a ten huknął z 20 metrów. Błażejewski nie dał się zaskoczyć i  pewnie złapał strzał. W dalszych fragmentach meczu piłkarze RTS-u starali się spokojnie rozgrywać piłkę i stwarzać kolejne sytuacje podbramkowe. W 42. minucie Michał Czaplarski dostał piłkę w pole karne od Budki, podął głową do Bartosa, a ten ładnym ,,szczupakiem” trafił do siatki i Widzew prowadził już 2:0. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Drugie 45 minut łodzianie rozpoczęli z jedną zmianą w składzie. Miejsce Budki zajął Kamil Wielgus. Chwilę później Damian Gul otrzymał drugą żółtą kartkę i goście musieli radzić sobie w dziesięciu. W 65. minucie dobre podanie od wprowadzonego chwilę wcześniej Aleksandra Majerza otrzymał Zieliński, jednak z kilkunastu metrów strzelił za lekko, by pokonać golkipera Polonii. Kolejne minuty spotkania, to bardzo spokojna gra piłkarzy Płuski, choć mimo straty jednego zawodnika, stroną dominującą była ekipa z Piotrkowa. Wydawałoby się, że widzewiacy myślami byli już przy następnym ligowym meczu. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, bo kontrataki gospodarzy nie przynosiły większych efektów. Tym samym Widzew pokonał Polonię 2:0 i zmniejszył stratę do prowadzącego w tabeli KS-u Paradyż do 9 punktów.

To trzecie zwycięstwo łodzian z rzędu, bez straty gola. W niedzielę na Milionową przyjedzie ekipa Zjednoczonych Stryków.

12′ Maczurek, 42′ Bartos

Sokołowicz – Pietras, Maczurek, Dudała, Milczarek (84′ Puchalski) – Budka (46′ Wielgus), Okachi, Kozieł (63′ Majerz), Czaplarski, Bartos – Zieliński (87′ Świątkiewicz)

Rezerwowi: Reszka – Polit, Bednar