Wysoka wygrana TMRF w sparingu!

1 września 2014, 10:37 | Autor:

TMRF_MKSTuszyn

TMRF Widzew Łódź rozbił w meczu sparingowym rezerwy MKS Tuszyn 4:0. Wszystkie bramki dla gospodarzy padły dopiero w drugiej połowie spotkania. Z tuszynianami TMRF mierzyć się będzie także w rozgrywkach ligowych.

Pierwotnie TMRF w niedzielne popołudnia miał spotkać się z rezerwami innego klubu – Kotana Ozorków. Mecz ten został jednak odwołany, a ligowa premiera odłożona o tydzień, gdyż ozorkowianie postanowili wycofać drugą drużynę.
Zamiast pojedynku w Klasie B, zorganizowano więc mecz kontrolny z ekipą z Tuszyna, która w 1. kolejce pauzowała. Spotkanie z przeciwnikiem, jakim Widzew mierzyć się będzie w trakcie sezonu, miało dać odpowiedź na pytanie, na co stać kibicowski zespół. Pierwszy taki test, w rozegranym niedawno sparingu z RKS Łódź wypadł blado (porażka 1:3), ale doszło w nim do sporej rotacji w składzie – dziś w dłuższym wymiarze czasowym grali podstawowi zawodnicy.

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na Łodziance stała na dość wyrównanym poziomie. Lekką przewagę optyczną mieli formalni gospodarze, ale niewiele z niej wynikało. Dobrze zorganizowana w obronie drużyna MKS nie dopuszczała łodzian w okolice swojej bramki, czasami także szukała szybkich kontrataków. Na przerwę piłkarze schodzili więc z bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Widzew odważniej ruszył do ataku i z każdą minutą zaczął uzyskiwać przewagę. Atutem było to, że na ławce rezerwowych zasiadło ośmiu zawodników, zaś przeciwnik grał praktycznie cały czas tą samą jedenastką. Miało to swoje przełożenie na boisko, gdzie bramka dla gospodarzy wydawała się być tylko kwestią czasu.
W końcu udało się wyjść na prowadzenie po dobrym, mierzonym uderzeniu Gradka w długi róg, w 60 minucie gry. Ten gol dodał zespołowi skrzydeł i szybko rozwiązał się worek z bramkami. Zmęczeni tuszynianie całkowicie oddali inicjatywę i TMRF punktował gości jeszcze trzykrotnie, ostatnie trafienie uzyskując w 90 minucie. Chwilę przed tym swoją szansę na honorowego gola miał MKS II, ale dobrze w bramce zachował się Kurak.

TMRF zanotował więc bardzo okazały wynik, a gra momentami wyglądała bardzo dobrze, dając sporą dawkę optymizmu przed ligowymi potyczkami.

TMRF Widzew Łódź – MKS II Tuszyn 4:0 (0:0)