CLJ U-15: Trampkarze Widzewa wciąż bez punktu

13 września 2020, 17:47 | Autor:

Kolejny mecz w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrali w sobotę trampkarze łódzkiego Widzewa. Niestety, podopiecznym Tomasza Kmiecika nie udało się zdobyć pierwszego punktu w rundzie jesiennej, bo ulegli na wyjeździe MKS Polonii Warszawa 1:2.

Przed wczorajszym spotkaniem „Czarne Koszule” miały na swoim koncie tylko jedno „oczko”, a więc starcie z czerwono-biało-czerwonymi było dla obu drużyn ważne w kontekście walki o utrzymanie. Niestety, zaczęło się ono w najgorszy możliwy sposób dla gości – już w 6. minucie prowadzenie Polonii dał Nikita Wasin. Warszawianie przeważali i jeszcze w pierwszej połowie zdobyli drugą bramkę – tym razem za sprawą Pawła Kosmalskiego.

Młodzi piłkarze Widzewa nie zamierzali jednak odpuszczać, a po zmianie stron rzucili się do odrabiania strat. W 53. minucie gola kontaktowego strzelił regularnie powoływany do reprezentacji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Krzysztof Supera. W końcówce łodzianie starali się jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale nie udało im się to i ostatecznie musieli pogodzić się ze skromną porażką 1:2.

Podopieczni trenera Kmiecika zajmują w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-15 siódme miejsce, a do szóstej – gwarantującej utrzymanie w stawce na rundę wiosenną – pozycji tracą cztery punkty. W następnej kolejce widzewiacy zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 19 września, o godzinie 18:00. Pierwsza część jesieni zakończy się za dwa tygodnie, domowym pojedynkiem z ostatnią Olimpią Elbląg.

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – Widzew Łódź 2:1 (2:0)
6′ Wasin, 33′ Kosmalski – 53′ Supera