Koszykarki wracają na ligowe parkiety
4 stycznia 2023, 11:39 | Autor: Michał
W środowy wieczór po raz pierwszy w tym roku na parkiet wybiegną koszykarki Widzewa Łódź. Po świątecznej przerwie, podopieczne Anny Chodery przystąpią do rundy rewanżowej w 1 lidze, w ramach której pierwszym rywalem będzie ekipa RMKS Rybnik.
Druga część 2022 roku nie była dla widzewianek łatwa. W trakcie pierwszej rundy udało się wygrać zaledwie dwa spotkania, co dało efekt w postaci 11. miejsca w tabeli. Zespołu nie omijały wówczas kłopoty kadrowe, które w dużej mierze rzutowały na osiągane rezultaty. Pozytywnym aspektem jest fakt, że w ostatnim meczu minionego roku do gry wróciła kontuzjowana przez większą część rundy Natalia Gzinka. Niewykluczone, że już jutro wystąpią także inne reprezentantki RTS, które leczyły swoje urazy.
W odniesieniu upragnionego zwycięstwa przeszkodzi jutro RMKS Rybnik. Drużyna ze Śląska zajmuje obecnie ósme miejsce w stawce, na które złożyło się sześć zwycięstw i tyle samo porażek. W dorobku wygranych spotkań mieści się również to rozegrane w Łodzi, bowiem rybniczanki pokonały czerwono-biało-czerwone 58:49. Zapowiada się zatem bardzo ciekawe spotkanie i można być pewnym, że koszykarki Widzewa zrobią wszystko, aby zrewanżować się za porażkę z października zeszłego roku.
Mecz pomiędzy RMKS Rybnik a Widzewem Łódź odbędzie się w dzisiaj o godzinie 19:00 w hali przy ul. Jastrzębskiej 3b w Rybniku. Transmisję z przebiegu zawodów będzie można śledzić w serwisie YouTube TUTAJ.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska