Andrzej Woźniak zachwala ośrodek w Uniejowie

25 grudnia 2013, 18:29 | Autor:

Widzew_Uniejów

W styczniu i lutym przyszłego roku piłkarze Widzewa wyjadą na dwa obozy przygotowawcze do rundy wiosennej. Początkowo pierwszy z nich miał się odbyć w Hiszpanii, ale ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Łodzianie oba zgrupowania będą mieć w nieodległym Uniejowie.

Widzewiacy urlopy zakończą na początku nowego roku. 6 stycznia spotkają się przy Piłsudskiego i przez 12 dni trenować będą na własnych obiektach. Do Uniejowa, oddalonego od Łodzi o godzinę drogi, udadzą się 17 stycznia. Będzie to dla nich już trzecia wizyta w tym ośrodku, pierwsza zimowa od czasu oddania nowego kompleksu sportowego, który nosi imię legendarnego piłkarza RTS, Włodzimierza Smolarka.

W Uniejowie zapowiadają, że są gotowi na przyjęcie gości zarówno z Łodzi, jak i z Krakowa. W tym samym czasie przygotowywać się w nim będzie także drużyna Cracovii, 15 stycznia obie ekipy zmierzą się nawet ze sobą w sparingu.
„Po otwarciu kompleksu trochę obawialiśmy się o to, jak trawa przetrwa całoroczny okres wegetacji. Martwiliśmy się jednak niepotrzebnie, bo cały system spisał się rewelacyjnie. Mimo niskich temperatur i dużych opadów śniegu przez całą zimę boisko było w znakomitym stanie” – powiedział PAP odpowiedzialny za boiska Zbigniew Kuglarz.

Wysoką ocenę uniejowskim boiskom wystawia także trener bramkarzy w Widzewie, Andrzej Woźniak. „Ośrodek w Uniejowie jest jednym z najlepszych w Polsce. Byliśmy tu już wiele razy i jesteśmy niesamowicie zadowoleni. Dzięki temu ośrodkowi cały rok mogliśmy przygotowywać się na trawie, co w Polsce jest ewenementem. Murawa w Uniejowie jest bardzo solidnie zrobiona. Nie warto jechać do Hiszpanii, Grecji, na Cypr czy w inne rejony, mając pod Łodzią ośrodek, którego nikt na świecie by się nie powstydził” – stwierdził w rozmowie z PAP były reprezentant Polski.

Co ciekawe, do Uniejowa, oprócz Widzewa i Cracovii, chciał przyjechać również zespół Piasta Gliwice. Niestety szefowie śląskiego klubu spóźnili się z rezerwacją i miejsc dla nich zabraknie.
Łodzianie zostaną na obozie do 27 stycznia. Na kolejny wrócą już po czterech dniach i zostaną na nim do 5 lutego. Oprócz gry kontrolnej z „Pasami” widzewiacy zmierzą się także z Radomiakiem Radom oraz dwoma innymi przeciwnikami. Ci rywale jeszcze nie są znani.