CLJ U-15: Widzew bez szans w meczu z Legią

22 sierpnia 2020, 21:27 | Autor:

Pół godziny po zakończeniu sparingowego meczu pierwszej drużyny, swoje spotkanie w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozpoczęli trampkarze Widzewa. Niestety, łodzianie nie mieli zbyt dużych szans w starciu z Legią Warszawa i ostatecznie ulegli jej aż 0:5.

Od samego początku to goście przeważali. Pierwszą szansę na otworzenie wyniku miał Igor Rosa, który otrzymał prostopadłe podanie od Franciszka Saganowskiego, ale przegrał pojedynek sam na sam z Hubertem Gabrysiakiem. Niestety, jeszcze przed upływem kwadransa Legia prowadziła już 1:0, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w ekwilibrystyczny sposób do siatki trafił Mateusz Sitek.

Nieco ponad dziesięć minut później gracze ze stolicy pokonali Gabrysiaka po raz drugi, a zrobił to Jakub Kowalski, który wygrał pojedynek sam na sam z golkiperem łodzian. Na tym niestety nie koniec, bo po chwili Legia wygrywała 3:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Kowalski. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, w której przyjezdni dominowali, zaś widzewiacy tylko momentami stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika.

Trzynaście minut po starcie drugiej części spotkania było już 4:0, gdy Karol Kosiorek nie zmarnował dogodnej sytuacji. W jednej z kolejnych akcji świetnie spisał się rozgrywający – mimo utraty wielu bramek – dobre zawody Gabrysiak, który obronił uderzenie Jakuba Żewłakowa z najbliższej odległości.

Podopieczni Tomasza Kmiecika starali się odgryzać i przynajmniej raz pokonać bramkarza Legii, ale nie udało im się to. Zamiast tego, warszawianie jeszcze raz zapisali się w protokole meczowym. Tym razem zrobił to strzałem pod poprzeczkę Mateusz Szczepaniak. Widzewiacy kończyli zawody w dziesiątkę, bo na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego drugą żółtą kartkę otrzymał Jerzy Wiśniewski.

Dla trampkarzy Widzewa był to drugi mecz w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15 i niestety drugi przegrany. Łodzianie postarają się zdobyć pierwsze punkty za tydzień, gdy na wyjeździe zmierzą się z Escolą Varsovia. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia, o godzinie 17:00.

CLJ U-15: Widzew Łódź – Legia Warszawa 0:5 (0:3)
14′ Sitek, 25′, 31′ Kowalski, 53′ Kosiorek, 66′ Szczepaniak