Radomiak też pewnie wygrywa przed startem ligi

22 sierpnia 2020, 17:03 | Autor:

Nie tylko piłkarze Widzewa odbyli dzisiaj próbę generalną przed rozpoczęciem nowego sezonu I ligi. Ostatni mecz rozegrali także zawodnicy Radomiaka Radom, chociaż nie był to sparing, a pojedynek 1/32 finału Pucharu Polski. Zakończył się jednak świetnie – zwycięstwem nad Miedzią Legnica 4:0!

Od samego początku to podopieczni Dariusza Banasika (na zdjęciu) dominowali, co już w 20. minucie pozwoliło im wyjść na prowadzenie. Damian Jakubik był faulowany w polu karnym, a prowadzący zawody Łukasz Kuźma po wideoweryfikacji zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Pewnie wykorzystał ją Leandro, który już osiem minut później ponownie trafił do siatki i… ponownie z rzutu karnego. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem radomian 2:0.

Tuż po zmianie stron Radomiak podwyższył prowadzenie. Meik Karwot podał w szesnastkę do Dominika Sokoła, a ten bez trudu skierował piłkę do siatki. Chwilę później jeden z obrońców Miedzi wybił piłkę z linii bramkowej, ale w 65. minucie było już 4:0! Hat-tricka skompletował Leandro, który tym razem atomowym strzałem nie dał szans Mateuszowi Heweltowi. W końcówce legniczanie próbowali przynajmniej strzelić honorowego gola, ale nie udało im się to.

Ostatecznie piłkarze z Radomia wygrali 4:0, udowadniając, że pomimo wielu ubytków wcale nie będą dla widzewiaków łatwym rywalem. W barwach zespołu Dariusza Banasika zadebiutowało aż pięciu nowych zawodników: bramkarz Mateusz Kochalski, a także Artur Bogusz, Miłosz Kozak, Alain Ebwelle i Karol Podliński. Na premierowy występ muszą jeszcze poczekać Karol Angielski i Milan Kvocera.

Teraz obie drużyny czeka pełny tydzień treningów, który zakończony zostanie bezpośrednim pojedynkiem na inaugurację nowego sezonu I ligi. Mecz Radomiaka z Widzewem zaplanowany został na sobotę, 29 sierpnia, na godzinę 12:40. Przypomnijmy, że z uwagi na brak odpowiedniego domowego obiektu, spotkanie odbędzie się w Pruszkowie.

Radomiak Radom – Miedź Legnica 4:0 (2:0)
20′ (k), 28′ (k), 66′ Leandro, 51′ Sokół