CLJ U-15: Widzew przegrywa na inaugurację

17 sierpnia 2020, 15:05 | Autor:

W sobotnie popołudnie pierwszy mecz rundy jesiennej w Centralnej Lidze Juniorów U-15 rozegrali trampkarze łódzkiego Widzewa. Podopieczni Tomasza Kmiecika ulegli jednak na wyjeździe swoim rówieśnikom z UKS SMS Łódź 0:1.

Ranga spotkania, będącego małymi derbami Łodzi, nieco stremowała zawodników obu drużyn i od pierwszego gwizdka sędziego w ich poczynaniach dało się dostrzec sporo nerwowości. Lepiej poradzili sobie z tym jednak faworyzowani piłkarze z ul. Milionowej. To oni przeważali w pierwszej połowie, co udokumentowali bramką zdobytą w 20. minucie przez Daniela Myśliwca, któremu asystował Jakub Pieczarka.

W drugiej części przeważać zaczęli widzewiacy, którzy zwłaszcza w końcówce mogli doprowadzić do wyrównania. Podopieczni trenera Kmiecika nie wykorzystali jednak żadnej ze stworzonych przez siebie okazji i ostatecznie nie byli już w stanie odwrócić losów pojedynku. Szkoda, bo według opinii obserwatorów był to typowy mecz „na remis”, ale ambitna postawa łodzian może być niezłym prognostykiem na część rundy jesiennej.

Już w najbliższy weekend trampkarzy Widzewa czeka jeszcze większe wyzwanie, bo na Łodziance podejmować będą swoich rówieśników z Legii Warszawa, którzy w pierwszej kolejce rozgromili w derbach stolicy MKS Polonię aż 6:0! Spotkanie odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia, o godzinie 13:00.

CLJ U-15: UKS SMS Łódź – Widzew Łódź 1:0 (1:0)