CLJ U-17: Porażka Widzewa w derbach

21 maja 2022, 13:05 | Autor:

Bardzo ważny mecz rozegrali dziś juniorzy młodsi Widzewa. Podopieczni Łukasza Jonczyka zmierzyli się w derbach Łodzi z ŁKS i mogli zapewnić sobie utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U-17, a równocześnie pozbawić też szans na nie rywali. Niestety, lepiej spisali się ełkaesiacy i to oni wygrali 3:0. Rywalizacja o pozostanie w stawce toczyć się będzie zatem w dwóch finałowych kolejkach rundy wiosennej.

Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu oddał Dawid Musialski, ale zrobił to zbyt lekko, żeby zaskoczyć stojącego w bramce Szymona Łyskawkę. Po chwili kapitan mógł mieć asystę! Po jego znakomitym dograniu, w pole karne wpadł Kamil Cybulski, jednak mocne uderzenie obronił golkiper. Odpowiedź ełkaesiaków mogła być zaś zabójcza! Spory błąd popełnił Jakub Świątnicki, do siatki trafił Kacper Popławski, na szczęście sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Przewagę zyskali gospodarze – najlepszą okazję miał w osiemnastej minucie Adam Kajszczak, lecz z dystansu chybił. Nad poprzeczką strzelał także Antoni Młynarczyk.

Widzewiacy starali się konstruować swoje akcje, jednak robili to zbyt wolno, aby w jakikolwiek sposób zaskoczyć defensywę rywali. Byli też niedokładni – i to właśnie z takiej sytuacji wziął się gol dla ŁKS. Chwilę po upływie pół godziny gry, kontrą prawym skrzydłem popędził jeden z gospodarzy. Nikt go nie zatrzymał, ale wydawało się, że jego wrzutkę wybije obrońca. Wybił, lecz wprost pod nogi Jana Łabędzkiego. Ten zaś od razu uderzył i pokonał Świątnickiego. Czerwono-biało-czerwoni starali się odpowiedzieć jeszcze przed przerwą – najgroźniej było w 41. minucie, gdy czujność bramkarza znów sprawdził Cybulski. Wynik się niestety nie zmienił.

W przerwie trener Jonczyk postanowił dokonać dwóch korekt – na boisku zameldowali się Eryk Dybisiak i Kajetan Radomski. Ten pierwszy już po kilkudziesięciu sekundach swojej obecności na murawie mógł wyrównać, niestety, uderzył minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką. Goście starali się atakować, ale cały czas musieli uważać na bardzo groźne kontry ełkaesiaków. Jedna z nich zakończyła się czujną interwencją Świątnickiego. Coraz większą inicjatywę zyskiwali jednak przyjezdni. W 56. minucie w pole karne wpadł Marcin Ceremus, lecz znowu dobrze obronił Łyskawka. Gdy zaś wydawało się, że bramka na remis nareszcie wpadnie – w 69. minucie, po niefrasobliwości w defensywie – na 2:0 podwyższył Młynarczyk.

Czerwono-biało-czerwoni nie zamierzali się jeszcze poddawać. Od razu po utracie gola, na 1:2 mógł strzelić Radomski, ale uderzył prosto w bramkarza. I niestety – powtórzył się scenariusz z całego tego meczu. Widzew nie wykorzystał okazji, a bramkę zdobył ŁKS. Tym razem, po wygranej główce Popławskiego, Świątnickiego pokonał Kajszczak. Przyjezdni starali się spróbować coś zmienić, na murawie pojawiło się też kilku rezerwowych. Niestety, defensywa ełkaesiaków pozostała tego dnia bezbłędna. W ostatnim kwadransie oba zespoły miały swoje szanse, lecz rezultat nie uległ już zmianie. ŁKS zwyciężył w derbach Łodzi 3:0, dzięki czemu zachował szanse na pozostanie w CLJ U-17. Do Widzewa traci obecnie jedynie dwa punkty. Za tydzień piłkarze trenera Jonczyka zmierzą się na Łodziance z AP Jagiellonią Białystok.

CLJ U-17: ŁKS Łódź – Widzew Łódź 3:0 (1:0)
32′ Łabędzki, 69′ Młynarczyk, 73′ Kajszczak