LM U-19: Pewna wygrana widzewiaków

21 maja 2022, 14:50 | Autor:

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Makroregionalnej U-19 odnieśli juniorzy starsi Widzewa Łódź! Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego podejmowali dzisiaj sąsiadujący z nimi w tabeli Stomil Olsztyn, ale nie dali mu najmniejszych szans i w dobrym stylu wygrali aż 6:2! Po dwa gole strzelili Damian Związek i Jakub Juchacz.

W początkowych fragmentach tego spotkania, częściej przy piłce utrzymywali się olsztynianie, jednak żadne poważniejsze zagrożenie się z tego nie brało. Pierwszą groźną sytuację stworzył sobie w jedenastej minucie gry Związek, który skierował nawet futbolówkę do bramki – ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką widzewiaka i tego trafienia nie uznał. Po chwili, w boczną siatkę uderzał Bartłomiej Ciołak, w 24. minucie dobrze pokazał się też Kamil Machałek. Najpierw jego główkę obronił Rafał Olszewski, kilka sekund później strzelał nad poprzeczką.

Po dwóch minutach nareszcie zrobiło się 1:0! Juchacz podał do Związka, ten minął obrońcę, obrócił się – i skierował piłkę do siatki. Błyskawicznie podwyższyć mógł Machałek, którego strzał z dystansu bardzo czujnie obronił bramkarz Stomilu. Olszewski poradził sobie również z dobitką Kamila Jakubowskiego. Przed przerwą niezłe okazje mieli ponownie Związek, a także Jakubowski oraz Kacper Kaliński. Olsztynianie też szukali swoich szans – dwie miał Bartosz Florek, na szczęście najpierw przegrał on pojedynek z Kacprem Kwiatkowskim, później zaś uderzył obok słupka. Po pierwszej połowie Widzew prowadził więc zasłużenie 1:0.

Trener Grzeszczakowski nie dokonał żadnych zmian w składzie, bardzo szybko zmienił się za to wynik! W 51. minucie sam na sam z Olszewskim wyszedł Juchacz, nie dał mu żadnych szans i podwyższył rezultat. Zaledwie trzy minuty później było 3:0! Ciołak dobrze uruchomił Juchacza, ten znalazł się na wolnym polu, jednak wypatrzył jeszcze Machałka. Skrzydłowy błyskawicznie oddał mu futbolówkę, a napastnik skierował ją praktycznie do pustej bramki. Tym razem Stomil zdołał skutecznie odpowiedzieć! W 63. minucie, po rzucie rożnym, czyste konto Kwiatkowskiego zepsuł Adrian Morawski – obrazu meczu to natomiast nie zmieniło.

W łódzkiej ekipie na boisku zaczęli się pojawiać rezerwowi. Jako pierwszy zameldował się tam Mateusz Saganiak, który już po kilku minutach mógł się cieszyć ze swojej bramki! W akcję ponownie byli zamieszani Ciołak z Juchaczem, jednak ostatecznie piłkę do siatki skierował właśnie skrzydłowy. W 71. minucie było 5:1! Na strzał z dystansu zdecydował się Związek, a Olszewski po rykoszecie musiał skapitulować. Po wznowieniu gry, z połowy uderzył jeden z olsztynian, na szczęście trafił tylko w poprzeczkę. W 85. minucie swój udział w tym spotkaniu zaznaczył drugi ze zmienników, Mateusz Gołda, ogrywając kilku defensorów i podwyższając rezultat. Chwilę później ustalił go z kolei Igor Zapałowski. Ostatecznie Widzew wygrał 6:2, a do zakończenia rundy pozostały mu jeszcze dwa mecze. Za tydzień wyjazd do Bełchatowa.

LM U-19: Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 6:2 (1:0)
26′, 71′ Związek, 51′, 54′ Juchacz, 69′ Saganiak, 85′ Gołda – 63′ Morawski, 88′ Zapałowski

Kwiatkowski – Starbała, Wszołek, Kaliński, Najderek (63′ Kowasz) – Jakubowski, Służałek (76′ Cichal), Związek (72′ Wiśniewski) – Machałek (61′ Saganiak), Juchacz (76′ Danecki), Ciołak (69′ Gołda)

Rezerwowy: Gabrysiak