CLJ U-17: Remis w Rzeszowie

12 marca 2023, 18:03 | Autor:

Podziałem punktów zakończył się wczorajszy mecz juniorów młodszych Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego zmierzyli się w ramach 19. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 ze Stalą Rzeszów i po remisie 1:1 wywieźli cenny punkt w kwestii walki o utrzymanie w lidze.

Mecz rozpoczął się dla widzewiaków źle. Już w drugiej minucie wynik otworzyli gospodarze, ponieważ rzut karny na gola zamienił Kacper Plichta. Widzewiacy całą pierwszą połowę starali się doprowadzić do wyrównania, jednak to Stal przeważała i neutralizowała wszelkie próby odpowiedzi ze strony czerwono-biało-czerwonych. Do przerwy reprezentanci RTS przegrywali w Rzeszowie 0:1.

Na drugą połowę podopieczni trenera Grzeszczakowskiego wyszli z jedną zmian w składzie – Jakuba Pławskiego zastąpił Piotr Gajewski. Na upragnioną bramkę łodzianie czekali do 74. minuty – wówczas rzut karny wykorzystał Kajetan Supczinski. Szybko okazało się, że do utrzymania wyniku tego meczu niezbędne będą kolejne roszady. Do gry wchodzili z czasem Florian Wiśniewski oraz Kacper Ważny. Widzew w tej części spotkania przeważał, ale nie udało się zdobyć bramki dającej zwycięstwo.

Widzew zremisował na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 1:1. Kolejne spotkanie łodzianie rozegrają w środę. Przy ul. Milionowej odbędzie się zaległy mecz z AKS SMS Łódź.

Stal Rzeszów – Widzew Łódź 1:1 (1:0)
2′ Plichta (k.) – 74′ Supczinski (k.)