Czternastu I-ligowców już znanych. Z kim zagra Widzew?

26 lipca 2020, 12:54 | Autor:

Po pięciu sezonach przerwy, za nieco ponad miesiąc piłkarze Widzewa Łódź ponownie zagrają w I lidze. W zmaganiach na zapleczu Ekstraklasy weźmie udział osiemnaście drużyn, z których na razie poznaliśmy czternaście. Jednego można być pewnym już teraz: będzie niezwykle interesująco.

Trzy miejsca zajmą spadkowicze z elity: Arka Gdynia, Korona Kielce, a także ŁKS Łódź. Ośmiu kolejnych uczestników rozgrywek to zespoły, które w zakończonym wczoraj sezonie I ligi zajęły pozycje od siódmej do piętnastej: Chrobry Głogów, Puszcza Niepołomice, GKS Tychy, Stomil Olsztyn, Zagłębie Sosnowiec, Sandecja Nowy Sącz, Odra Opole, GKS Jastrzębie i GKS Bełchatów. Stawkę na ten moment uzupełniają dwaj beniaminkowie, czyli Górnik Łęczna oraz Widzew.

Grono to powiększy się o trzy drużyny, które bez sukcesu walczyć będą w barażach o awans do Ekstraklasy. W ich pierwszej rundzie Warta Poznań zmierzy się z Termalicą Nieciecza, a Radomiak Radom z Miedzią Legnica. Ostatnia – osiemnasta ekipa – to kolejny beniaminek, tym razem z barażowej rywalizacji wśród aktualnych II-ligowców. Promocję zapewni sobie GKS Katowice, Bytovia Bytów, Resovia lub Stal Rzeszów.

Najbliższy sezon będzie bardzo interesujący, ale również dość specyficzny. Nie zmienią się zasady awansu: bezpośrednio do elity wejdą dwa najlepsze zespoły, a cztery kolejne stoczą bój w barażach. Inne będą za to reguły spadku, bo I ligę opuści jedynie drużyna z ostatniego, osiemnastego miejsca w tabeli. Dla wielu klubów może być to zatem idealny okres na reorganizację na wielu płaszczyznach…

Skład I ligi w sezonie 2020/2021:

1. Arka Gdynia
2. Korona Kielce
3. ŁKS Łódź
4. Warta Poznań / Radomiak Radom / Miedź Legnica / Termalica Nieciecza
5. Warta Poznań / Radomiak Radom / Miedź Legnica / Termalica Nieciecza
6. Warta Poznań / Radomiak Radom / Miedź Legnica / Termalica Nieciecza
7. Chrobry Głogów
8. Puszcza Niepołomice
9. GKS Tychy
10. Stomil Olsztyn
11. Zagłębie Sosnowiec
12. Sandecja Nowy Sącz
13. Odra Opole
14. GKS Jastrzębie
15. GKS Bełchatów
16. Górnik Łęczna
17. Widzew Łódź
18. GKS Katowice / Bytovia Bytów / Resovia / Stal Rzeszów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress