Włókniarz Pabianice – Widzew II Łódź 0:2 (0:0)

26 lipca 2020, 18:46 | Autor:

Dokładnie w porze wczorajszego meczu Widzewa Łódź ze Zniczem Pruszków, swoje spotkanie w ramach pierwszej rundy okręgowego Pucharu Polski rozegrał drugi zespół. Rezerwy czerwono-biało-czerwonych wygrały z Włókniarzem Pabianice 2:0, a obie bramki zdobył Jakub Kmita.

W sobotnie popołudnie Jakub Grzeszczakowski miał do dyspozycji dwóch zawodników trenujących w ostatnim czasie z pierwszą drużyną. W bramce wystąpił Konrad Reszka, a w pomocy Dawid Telestak. Na boisku oglądaliśmy też powracającego do klubu Grzegorza Brockockiego, ale – jak się później okazało – pierwsze skrzypce odegrał Kmita.

Spotkanie z Włókniarzem, czyli ligowym rywalem widzewiaków, było bardzo wyrównane. Przed przerwą żadna ze stron nie była sobie w stanie trafić do siatki, chociaż okazji nie brakowało. Dopiero po zmianie stron goście postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Najpierw, w 48. minucie, Adriana Nowackiego pokonał Kmita, a dwadzieścia minut później ten sam piłkarz ustalił wynik meczu.

Wygrana Widzewa musi cieszyć, zwłaszcza że w składzie ponownie znalazło się wielu młodych graczy. Jednym ze stoperów był 16-letni Dominik Najderek, na lewej obronie grał 15-letni Dawid Owczarek, a w linii pomocy prezentowali się 18-letni Patryk Glicner i 17-letni Mateusz Gołda. Na zmiany weszli też Damian Pokorski z rocznika 2002 oraz Filip Przybułek z rocznika 2003.

Na razie nie wiemy, z kim łodzianie zmierzą się w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski. Teraz skupią się jednak na rozgrywkach ligowych, bo już w następny weekend wystartuje łódzka okręgówka! W pierwszej kolejce podopieczni trenera Grzeszczakowskiego zmierzą się na wyjeździe ze Startem Brzeziny. Mecz odbędzie się w niedzielę, 2 sierpnia, o godzinie 16:00.