Podsumowanie 34. kolejki II ligi

25 lipca 2020, 22:34 | Autor:

W sobotę zakończył się sezon regularny w II lidze. Bezpośredni awans wywalczyli Górnik Łęczna i Widzew Łódź, w barażach zagrają GKS Katowice, Bytovia Bytów, Resovia oraz Stal Rzeszów, a ostatnim beniaminkiem została Stal Stalowa Wola. Co wydarzyło się w ostatniej serii gier?

Pierwsze miejsce w tabeli bez większych problemów przypieczętował Górnik Łęczna. Choć podopieczni Kamila Kieresia do przerwy tylko bezbramkowo remisowali z Legionovią Legionowo, to w drugiej połowie, dzięki bramkom Arona Stasiaka i Pawła Wojciechowskiego, zapewnili sobie promocję do I ligi.

Wielkiej szansy na bezpośredni awans nie wykorzystał GKS Katowice, który mierzył się z Resovią. W końcówce pierwszej części spotkania wynik dla gości otworzył Karol Twardowski, ale dosłownie po chwili z rzutu karnego wyrównał Dawid Rogalski. Po zmianie stron, gospodarze próbowali jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść, jednak ku uciesze kibiców Widzewa nie udało im się to.

GKS zakończył sezon na trzecim miejscu, a Resovia na piątym. Czwarta – pomimo tylko remisu z Górnikiem Polkowice – jest Bytovia Bytów. Na ostatnią pozycję barażową wskoczyła rzutem na taśmę Stal Rzeszów, która pewnie rozbiła Skrę Częstochowa 4:0. Podopieczni Marcina Wołowca wykorzystali porażkę Olimpii Elbląg z Garbarnią Kraków 2:3.

Z ligi spada Stal Stalowa Wola, która w bardzo słabym stylu przegrała na własnym boisku z Pogonią Siedlce 0:3. Dzięki okazałemu zwycięstwu nad rezerwami Lecha Poznań, cudownie uratowali się Błękitni Stargard. Na pożegnanie z II ligą efektowne zwycięstwo nad Gryfem Wejherowo odnieśli zawodnicy Elany Toruń.

Mecze 34. kolejki II ligi:

sobota, 25 lipca

Elana Toruń – Gryf Wejherowo 6:0 (Kozłowski x2, Boniecki x2, Hrnciar, Rak)
Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg 3:2 (Kowalski, Mruk, Nakrosius – Kordykiewicz, Wenger)
GKS Katowice – Resovia 1:1 (Rogalski – Twardowski)
Górnik Polkowice – Bytovia Bytów 2:2 (Sobków x2 – Giel, Czubak)
Lech II Poznań – Błękitni Stargard 0:3 (Sanocki, Szrek, Paczuk)
Legionovia Legionowo – Górnik Łęczna 0:2 (Stasiak, Wojciechowski)
Stal Rzeszów – Skra Częstochowa 4:0 (Pląskowski, Kotwica x2, Goncerz)
Stal Stalowa Wola – Pogoń Siedlce 0:3 (Kozłowski II, Firlej, Walków)
Widzew Łódź – Znicz Pruszków 0:1 (Czarnowski)