Pomimo porażki, Widzew Łódź awansował do I ligi!

25 lipca 2020, 19:10 | Autor:

To był bardzo trudny sezon. Po świetnej rundzie jesiennej, wiosną piłkarze Widzewa Łódź zaczęli spisywać się mocno poniżej oczekiwań. I tak samo było dzisiaj, gdy czerwono-biało-czerwoni w fatalnym stylu przegrali ze Zniczem Pruszków 0:1. Całe szczęście, wystarczyło to do awansu do I ligi…

Podopieczni Marcina Kaczmarka zakończyli rozgrywki na drugim miejscu, z dorobkiem pięćdziesięciu dziewięciu punktów. Zdobyli ich tyle samo, co drugi GKS Katowice, ale dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu to oni zajęli drugie miejsce. W trzydziestu czterech meczach sezonu, czerwono-biało-czerwoni zanotowali siedemnaście zwycięstw, osiem remisów oraz dziewięć porażek.

Gra widzewiaków nie zawsze napawała optymizmem. Było kilka meczów świetnych, jak te ze Śląskiem Wrocław oraz Legią Warszawa w Pucharze Polski, cztery pojedynki na koniec jesieni, w których łodzianie zaliczyli komplet wygranych i bilans bramkowy 17:1, czy też ze Stalą Stalowa Wola półtora tygodnia temu. Dzisiaj ze Zniczem czerwono-biało-czerwoni znów zagrali katastrofalnie, ale najistotniejsze, że pomimo tego – dzięki olbrzymiej pomocy katowiczan – awansowali do I ligi.

Nie wiemy, w jakim składzie personalnym łodzianie przystąpią do nowego sezonu. Rozgrywki z pewnością nie będą należały jednak do łatwych. W stawce znajdzie się wiele uznanych marek, mających za cel awans do elity. Kibiców najbardziej elektryzować będą oczywiście derby Łodzi, które odbędą się po ponad trzech latach przerwy. Ciekawie zapowiadają się też starcia z dwoma innymi spadkowiczami, Arką Gdynia i Koroną Kielce, a także potyczki z Chrobrym Głogów, GKS Tychy czy Stomilem Olsztyn.

Myśląc o najbliższym sezonie, nie sposób nie zaintonować przyśpiewki, która ponad dekadę temu rozbrzmiewała już przy al. Piłsudskiego: „Do Ekstraklasy jeden krok, jeden jedyny krok, nic więcej…”. Na to wszyscy liczymy i właśnie tego życzymy dziś słusznie rozwścieczonym – pomimo awansu – kibicom Widzewa!

„Odcinamy się od tego…”

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress