Hanousek i Letniowski zawieszeni na mecz z ŁKS

16 października 2021, 10:43 | Autor:

Olbrzymim wysiłkiem okupili piątkowe zwycięstwo nad Koroną Kielce zawodnicy Widzewa Łódź. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia doznali też dwóch poważnych osłabień, ponieważ swoje czwarte żółte kartki w sezonie obejrzeli Marek Hanousek i Juliusz Letniowski. Obaj nie będą mogli zatem wystąpić w derbowym pojedynku.

Hanousek został ukarany przez prowadzącego wczorajszy mecz na szczycie I ligi sędziego Tomasza Kwiatkowskiego już w dwunastej minucie – za przewrócenie przeciwnika. W powtórkach wyraźnie widać jednak, że Czech najpierw samemu został sfaulowany, więc kartonik mu się nie należał. Podczas konferencji prasowej szkoleniowiec łodzian zdradził, że w klubie rozważają odwołanie się od tej decyzji. Czy tak faktycznie będzie, dowiemy się wkrótce.

O ile przy zawieszeniu Hanouska na derby trzeba jeszcze postawić niewielką gwiazdkę, to sytuacja Letniowskiego wygląda dużo gorzej. Przed spotkaniem w Kielcach pomocnik miał na swoim koncie tylko dwie kartki, wydawało się zatem, że nie będzie on musiał specjalnie uważać. Niestety, niepotrzebnie dał się ponieść emocjom i w ciągu zaledwie kilka minut dał arbitrowi dwa preteksty do sięgnięcia po „żółtka”. Kolejną potyczkę obejrzy więc tylko z trybun.

Szlagierowe starcie z Koroną wyzwoliło w piłkarzach obu zespołów bardzo duże emocje, co poskutkowało pokazaniem im… aż dwunastu żółtych kartek, a także dwóch dla sztabów szkoleniowych. Swoją cegiełkę dołożył do tego również sam sędzia Kwiatkowski, który momentami przestawał panować nad sytuacją na boisku. Tak doświadczonemu arbitrowi, od lat rozstrzygającemu mecze w Ekstraklasie, takie zachowania z całą pewnością nie przystoją.

Subskrybuj
Powiadom o
54 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
54
0
Would love your thoughts, please comment.x