Juniorki Widzewa z drugą przegraną w turnieju strefowym

17 grudnia 2022, 12:31 | Autor:

Nie było końcowej radości po wczorajszym meczu juniorek starszych Widzewa Łódź. W ramach drugiego meczu turnieju strefowego o awans do rozgrywek centralnych, podopieczne Anny Chodery udały się do Bydgoszczy, gdzie zmierzyły się z MKK Basket 25. Niestety, mimo prowadzenia przez większość spotkania, w ostatniej kwarcie to rywalki zagrały świetnie i wygrały 51:44.

Mecz był wyrównany, a po pierwszej kwarcie na tablicy widniał rezultat 9:11. Druga kwarta również zakończyła się zwycięstwem czerwono-biało-czerwonych i po pierwszej połowie rywalizacji przyjezdne wygrywały 25:22. W drugiej części meczu wciąż udawało się utrzymać prowadzenie i do ostatniej kwarty zawodniczki w czerwonych trykotach przystąpiły z korzystnym wynikiem 38:32. Ostatnia część meczu należała jednak do drużyny z Bydgoszczy, która zdobyła aż 19 punktów, co przy zaledwie 6 punktach widzewianek, sprawiło, że to przeciwniczki finalnie cieszyły się ze zwycięstwa 51:44.

Dwie porażki nie zamykają jeszcze drogi do zajęcia pozycji premiowanych awansem do rozgrywek centralnych, gdyż do końca zmagań pozostały jeszcze dwa mecze. Dziś o godzinie 17:15, w Hali Parkowej podopieczne trener Chodery podejmą Basket 4Ever Ksawerów, zaś jutro zagrają przeciwko ŁKS Łódź.

MKK Basket 25 Bydgoszcz – Widzew Łódź 51:44 (9:11, 13:14, 10:13, 19:6)

Janicka 13, Miazek 9, Kuper 6, Młyńska 5, Kurzawska 5, Józefowicz 4, Pawlak 2, Graczyk 0, Krawul 0, Śliwińska 0, Kubińska 0