Juniorki Widzewa z porażką w pierwszym meczu

16 grudnia 2022, 15:53 | Autor:

Przegraną zakończył się pierwszy mecz turnieju strefowego dla ekipy juniorek starszych Widzewa Łódź. Podopieczne Anny Chodery udały się do Aleksandrowa Łódzkiego na mecz z tamtejszym UKS Basket SMS, jednak miejscowy zespół okazał się lepszy i wygrał 74:59.

Spotkanie rozpoczęło się dla czerwono-biało-czerwonych źle, bowiem rywalki prowadziły po pierwszej kwarcie 22:12. Druga część meczu wyglądała już znacznie lepiej, bowiem na tablicy widniał rezultat 40:39. W drugiej połowie rywalizacji aleksandrowianki znów były jednak  skuteczniejsze i ostatecznie wygrał 74:59.

Turniej o awans do rozgrywek centralnych rozpoczął się już w środę. Wówczas MKK Basket 25 Bydgoszcz wygrał u siebie z ŁKS Łódź 61:42. Tego samego dnia reprezentantki z Aleksandrowa rozbiły na własnym terenie Basket 4Ever Ksawerów 100:27. Dziś rozegrano kolejne dwa pojedynki. Poza porażką widzewianek, przegraną ponownie odnotowała drużyna z Ksawerowa, która uległa klubowi z województwa kujawsko-pomorskiego 47:70.

Już dziś będą miały miejsce kolejne dwa pojedynki. Reprezentantki Widzewa udadzą się do Bydgoszczy na mecz z tamtejszym MKK Basket 25, zaś ŁKS zagra u siebie z Basket 4Ever Ksawerów.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – Widzew Łódź 74:59 (22:12, 18:27, 16:10, 18:10)

Janicka 13, Młyńska 13, Józefowicz 11, Miazek 11, Kuper 10, Kurzawska 1, Graczyk 0, Krawul 0, Pawlak 0, Kubińska 0