Widzew Łódź – Chojniczanka Chojnice 2:0 (1:0)

16 grudnia 2022, 12:47 | Autor:

Drużyna Widzewa Łódź odniosła pierwsze sparingowe zwycięstwo tej zimy. Piłkarze Janusza Niedźwiedzia pokonali w Toruniu I-ligową Chojniczankę Chojnice 2:0, a gole w tym spotkaniu strzelali Juljan Shehu w pierwszej części meczu, oraz Łukasz Zjawiński po przerwie.

Widzewiacy do spotkania z Chojniczanką przystąpili bez kilku podstawowych zawodników. Decyzją sztabu szkoleniowego do Torunia nie pojechali Wasyl Łytwynenko, Jakub Wrąbel, Marek Hanousek, Martin Kreuzriegler, Patryk Lipski, Kristoffer Normann Hansen, Fabio Nunen i Jordi Sanchez. Od pierwszej minuty wystąpił wracający ze zgrupowania reprezentacyjnego Henrich Ravas czy piłkarz drugiej drużyny Hubert Lenart. Na ławce rezerwowych mecz rozpoczęli testowani zawodnicy Jan Krzywański oraz Krystian Szymocha.

Spotkanie rozgrywane było na boisku przykrytym balonem, bez udziału publiczności oraz dziennikarzy. Relację prowadziły jednak klubowe media i mogliśmy z niej wywnioskować, że widzewiacy byli tym sprawdzianie lepszym zespołem, tworzącym sobie więcej okazji do strzelenia bramki. W 26. minucie uczynił to Shehu, który uderzeniem z linii pola karnego wykończył kilkudziesięciometrowy rajd Dominika Kuna. W pierwszej połowie swoje szanse mieli też rywale, ale Henrich Ravas naprawił swój wcześniejszy błąd, skutecznie interweniując w sytuacji sam na sam z Patrykiem Tuszyńskim.

Na drugą część zawodów trener Niedźwiedź posłał do gry siedmiu nowych zawodników. Na toruńskiej murawie pozostali tylko Kun, Shehu, Bartłomiej Pawłowski oraz Zjawiński. I to właśnie akcja dwóch ostatnich zawodników dała łodzianom drugą bramkę. Pawłowski w 62. minucie zagrał do Zjawińskiego, a wypożyczony z Lechii Gdańsk napastnik silnym strzałem pokonał Mateusza Kuchtę! Chojniczanie mogli odpowiedzieć na to trzy minuty później, ale w podbramkowym zamieszaniu Paweł Czajkowski obił poprzeczkę. Ten sam piłkarz pecha miał także w 76. minucie, tym razem trafiając w słupek bramki strzeżonej przez Krzywańskiego.

Z przekazu tekstowego wynikało, że w ostatnim kwadransie Widzew miał wyraźną przewagę i kontrolował boiskowe wydarzenia. Wynik meczu nie uległ już jednak zmianie i w drugim sparingu tej zimy łodzianie odnieśli pierwsze zwycięstwo. Teraz czeka ich ponad dwa tygodnie przerwy, a do treningów czerwono-biało-czerwoni wrócą 3 stycznia.

26′ Shehu, 62′ Zjawiński