K. Karasek: „Jeśli awansujemy, chciałbym zostać w Niecieczy”

30 listopada 2022, 09:25 | Autor:

Rundę jesienną Kacper Karasek spędził na wypożyczeniu w Termalice Nieciecza. Nic nie wskazuje na to, by pomocnik miał wracać do Łodzi, więc tak samo będzie wiosną. Młodzieżowiec nie ukrywa, że dobrze czuje się w zespole z I ligi i mógłby zostać w nim na stałe.

Warunkiem, jaki podkreśla Karasek, jest jednak awans jego tymczasowej drużyny do Ekstraklasy. Szanse na to istnieją, ponieważ niecieczanie zajmują po pierwszej części sezonu 5. miejsce, dające prawo gry w barażach. „Wszystko zależy od Bruk-Betu, bo w umowie jest opcja wykupu. Jeśli awansujemy, chciałbym zostać w Niecieczy i grać tutaj w ekstraklasie. Zostałem w tej drużynie bardzo dobrze przyjęty od pierwszego dnia. Bardzo dobrze się czuję w szatni i na boisku. To jest bardzo dobre miejsce do rozwoju” – stwierdził w rozmowie z serwisem „Nasze miasto – Tarnów„.

Wypożyczony z Widzewa zawodnik pokusił się o porównanie gry w Łodzi do malutkiej Niecieczy. „Wiadomo, że jest nico inny klimat obu klubów, ale w Łodzi wcale nie było czuć aż tak mocnej presji na początku poprzedniego sezonu. Dopiero gdy wiosną zbliżał się finisz rozgrywek, a awans zaczynał być na wyciągnięcie ręki, ta presja się pojawiła. W Niecieczy też ona będzie i nie ma znaczenia, że Bruk-Bet jest mniejszym klubem. Jak będzie rosła szansa na awans, sami na siebie będziemy nakładać presję” – mówił Karasek.

Co ciekawe, pomocnik przeczuwał, że zabraknie dla niego miejsce w drużynie Janusza Niedźwiedzia, gdy ta awansowała do elity. „Byłem raczej przekonany, że nie zostanę w Łodzi po awansie i będę musiał iść na wypożyczenie. Ucieszyłem się zatem, gdy pojawiła się tak ciekawa opcja jak przenosiny do klubu z ambicjami, jakim jest Bruk-Bet Termalica. W Niecieczy jest wszystko, co potrzeba do awansu. Reszta zależy od nas” – powiedział Kacper Karasek.

Więcej o rundzie jesiennej w wykonaniu piłkarza TUTAJ. Cały wywiad przeczytacie TUTAJ

Subskrybuj
Powiadom o
46 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
46
0
Would love your thoughts, please comment.x