Co dalej z bazą treningową?

30 listopada 2022, 16:36 | Autor:

Dochodzą do nas bardzo ciekawe wieści. Jak informuje lodzkisport.pl miasto Łódź złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach ministerialnego Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej. 

Na tym nie koniec dobrych informacji. Niezależnie od decyzji Ministerstwa, miasto zobowiązuje się do inwestycji w infrastrukturę Widzewa w wysokości 3,5 mln złotych. Ostateczna kwota, jaką otrzyma Widzew może być znacznie wyższa, gdyż będzie uzależniona od decyzji Ministerstwa. Dalej możemy przeczytać, że środki uzyskane z Ministerstwa zostałyby wykorzystane w celu wybudowania nowego, podgrzewanego boiska treningowego spełniającego standardy PZPN zlokalizowanego przy ul. Sępiej oraz w celu wyremontowania dwóch boisk (z naturalną oraz sztuczną nawierzchnią) przy ulicy Małachowskiego. Cała inwestycja może kosztować 10,5 mln złotych!

Wniosek został złożony na dofinansowanie siedemdziesięciu procent kwoty inwestycji. W przypadku uzyskania mniejszych środków, Miasto Łódź i Widzew Łódź S.A. ustalą priorytety do realizacji inwestycji.

Niżej możecie przeczytać komunikat UMŁ, opublikowany na lodzkisport.pl.

„W imieniu Miasta Łódź, przygotowaniem i złożeniem wniosku zajmował się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi, który od ogłoszenia konkursu przeprowadzał analizy możliwości przeprowadzenia inwestycji, w tym budżetowe i formalne (dotyczące dokumentacji Programu i warunków dla wnioskodawców, a także spełnienia wymagań licencyjnych PZPN). W ramach przygotowania wniosku, MOSIR ściśle współpracował z przedstawicielami Widzew Łódź S.A. – docelowymi użytkownikami boisk, a także kontaktował się z organizatorami konkursu – Ministerstwem Sportu i Turystyki”

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kali
1 rok temu

co to oznacza w kontekście naszego planowanego ośrodka treningowego? że na razie ten temat będzie odsunięty w czasie? czy to będzie realizowane swoją drogą tak czy siak?

Adams
Odpowiedź do  Kali
1 rok temu

będzie odsunięty w długim czasie

Heretyk
Odpowiedź do  Kali
1 rok temu

Droga niezależna. Prawdopodobnie wkrótce zapadnie decyzja o budowie ośrodka po za Łodzią. Po spotkaniu z radą nadzorczą

Kowal
Odpowiedź do  Kali
1 rok temu

Prezes mówił że tamto będzie realizowane tak czy siak

Alan
Odpowiedź do  Kowal
1 rok temu

Wierzysz w to ?? Ciekawe skąd na to kasę wezmę,moim zdaniem jest to tylko straszenie Urzędników i wywieranie na nich presji

Kołomir
Odpowiedź do  Kali
1 rok temu

Będzie budowany niezależnie od tego ale ta inwestycja była by szybciej i Widzew i szkółka miały by w miarę warunki do treningów do czasu zbudowania własnego ośrodka.

Last edited 1 rok temu by Kołomir
Odpowiedź do  Kali
1 rok temu

Żadnego ośrodka nie będzie bo nie ma na to kasy, prezes głupoty opowiada

Piotrunio
Odpowiedź do  Kali
1 rok temu

Ośrodek jako cały kompleks, by był na odpowiednim poziomie to niestety kupa kasy (bo rozumiem, że chcemy to zrobić dobrze a nie prowizorkę lub niski/średni poziom). Patrząc po drużynach z Warszawy czy Wrocławia, to jest to ok 80+ mln zł obecnie (patrząc ile tam poszło zł pod Warszawą i ile w planach pod Wrocławiem). Odsunięcie w czasie ? Nie wiadomo, to do szefostwa pytanie, ale pewnie trzeba zakładać rozłożenie w czasie ze względu na wielkość, kosztowność i złożoność inwestycji. Zawsze można coś mniejszego, ale to zależy od planów zarządu, czego oczekują – czy podstawowe miejsce do treningu dla głównych drużyn… Czytaj więcej »

Maradona
1 rok temu

Rugbiści wkroczą do akcji jak już ruszy budowa i nie popuszczą :) 2 boiska dla nich!

Red Army
Odpowiedź do  Maradona
1 rok temu

rugbiści to wypier…. do Nowej Zelandii. Tam ich miejsce.

Mario XD
Odpowiedź do  Red Army
1 rok temu

A piłkarze do Anglii, gdzie ich miejsce? Będziesz ludziom wybierał sporty do uprawiania/kibicowania na podstawie własnych preferencji? XD

Paweł
1 rok temu

Przygotowaniem wniosku zajmował się mosir??? Bo coś mi świta że to Widzew wszystko ogarniał.

Bula
1 rok temu

Ostateczne zablokowanie rozbudowy stadionu, nawet w przyszłości?

Mario XD
Odpowiedź do  Bula
1 rok temu

Niby czemu? Sępia to jednak od stadionu dosyć daleko.

Rafi
1 rok temu

To by było fajnie.

Rafał
1 rok temu

inwestycja w boisko na Sępiej wg mnie zablokuje nam możliwość rozbudowy stadionu w przyszłości. Przywrócić do życia boisko na Niciarnianej to byłaby super opcja

Michi
1 rok temu

Szkoda,że WYBORY w PL, tylko raz na cztery lata…

17
0
Would love your thoughts, please comment.x