Co dalej z bazą treningową?

30 listopada 2022, 16:36 | Autor:

Dochodzą do nas bardzo ciekawe wieści. Jak informuje lodzkisport.pl miasto Łódź złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach ministerialnego Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej. 

Na tym nie koniec dobrych informacji. Niezależnie od decyzji Ministerstwa, miasto zobowiązuje się do inwestycji w infrastrukturę Widzewa w wysokości 3,5 mln złotych. Ostateczna kwota, jaką otrzyma Widzew może być znacznie wyższa, gdyż będzie uzależniona od decyzji Ministerstwa. Dalej możemy przeczytać, że środki uzyskane z Ministerstwa zostałyby wykorzystane w celu wybudowania nowego, podgrzewanego boiska treningowego spełniającego standardy PZPN zlokalizowanego przy ul. Sępiej oraz w celu wyremontowania dwóch boisk (z naturalną oraz sztuczną nawierzchnią) przy ulicy Małachowskiego. Cała inwestycja może kosztować 10,5 mln złotych!

Wniosek został złożony na dofinansowanie siedemdziesięciu procent kwoty inwestycji. W przypadku uzyskania mniejszych środków, Miasto Łódź i Widzew Łódź S.A. ustalą priorytety do realizacji inwestycji.

Niżej możecie przeczytać komunikat UMŁ, opublikowany na lodzkisport.pl.

„W imieniu Miasta Łódź, przygotowaniem i złożeniem wniosku zajmował się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi, który od ogłoszenia konkursu przeprowadzał analizy możliwości przeprowadzenia inwestycji, w tym budżetowe i formalne (dotyczące dokumentacji Programu i warunków dla wnioskodawców, a także spełnienia wymagań licencyjnych PZPN). W ramach przygotowania wniosku, MOSIR ściśle współpracował z przedstawicielami Widzew Łódź S.A. – docelowymi użytkownikami boisk, a także kontaktował się z organizatorami konkursu – Ministerstwem Sportu i Turystyki”

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
17
0
Would love your thoughts, please comment.x