Podsumowanie jesieni 2022 – wypożyczeni

29 listopada 2022, 20:28 | Autor:

Runda jesienna rozgrywek w naszym kraju już za nami. To oznacza, że jest to idealny czas na wszelkie podsumowanie. Dziś przyjrzymy się czterem zawodnikom, którzy spędzili ostatni czas na wypożyczeniach innych klubach. Zapraszamy do lektury!

W barwach innych klubów występowało w tym roku czterech widzewiaków. W pierwszej lidze minuty łapali Kacper Karasek, Bartosz Guzdek oraz Radosław Gołębiowski. W trzeciej lidze swoje umiejętności szlifował z kolei Mateusz Ludwikowski.

Kacper Karasek
Termalica Nieciecza

Kacper Karasek trafił do Widzewa latem 2021 roku. Mimo kilku występów nie udało mu się na dobre przebić do pierwszego zespołu. To sprawiło, że w klubie zdecydowano się na wypożyczenie zawodnika. Ostatecznie trafił do pierwszoligowej Termalici Nieciecza.

Karasek zdecydowanie najczęściej pojawiał się w nagłówkach naszych cotygodniowych raportów. Pomimo tego, że pomocnik wiele azy wchodził na ostatnie kilkanaście minut spotkań, często udawało mu się je świetnie wykorzystywać, bowiem nie raz strzelał bramki dla swojego zespołu. Karasek zaliczył w sumie 13 ligowych starć i jedno w Pucharze Polski.

Osobnym wątkiem, który uatrakcyjnia dorobek Karaska jest gra w reprezentacji do lat 20. Młody widzewiak wystąpił w ramach towarzyskiego turnieju Elite League trzykrotnie pojawiał się na boisku a w spotkaniu przeciwko reprezentacji Portugalii zdobył bramkę.

Wypożyczenie Karaska trwa do końca tego sezonu, przy czym Termalica zapewniła sobie prawo pierwokupu zawodnika.

Jesień Karaska w liczbach:

Mecze: 14 (+3 w kadrze U-20)
Minuty: 724 (+193 w kadze U-20)
Gole: 4 (+1 w kadrze U-20)
Asysty: 3
Żółte kartki: 3
Czerwone Kartki: 0

Bartosz Guzdek
Odra Opole

Bartosz Guzdek był chwalony na początku rundy jesiennej sezonu 2021/22, kiedy w Widzewie zanotował kilka dobrych występów i kilkukrotnie wpisywał się na listę strzelców. Runda wiosenna była już jednak znacznie gorsza i młody napastnik stracił miejsce w składzie. To nakłoniło władze klubu do wypożyczenia widzewiaka do pierwszoligowej Odry Opole.

Początkowo Guzdek stale pojawiał się w kadrze Odry, a na murawę wchodził z ławki, z reguły na kilkadziesiąt minut. Pod koniec rundy statystyki znacznie się pogorszyły – widzewiak kilkukrotnie w ogóle nie wchodził na boisko, a jeśli już do tego dochodziło to w wymiarze zaledwie kilku lub kilkunastu minut. Ostateczny wynik to 14 ligowych spotkań i jedno w Pucharze Polski.

Jesień Guzdka w liczbach:

Mecze: 15
Minuty: 446
Gole: 2
Asysty: 0
Żółte kartki: 1
Czerwone Kartki: 0

Radosław Gołębiowski
Skra Częstochowa

Radosław Gołębiowski jako jedyny trafił do grona wypożyczonych już w trakcie sezonu. W Widzewie musiał z konieczności grać na nieswojej pozycji, na której rywalizował z Fabio Nunesem, który był wówczas w szczytowej formie. Sztab szkoleniowy zdecydował, że najlepsze dla zawodnika będzie ogrywanie się w innym klubie, a konkretnie w Skrze Częstochowa, do której trafił.

Do drużyny Skry Gołębiowski dołączył na początku września i prawie od razu dostawał szanse gry. Kilka razy zaliczał nawet pełne 90 minut, choć nie udało mu się strzelić żadnego gola. Cieszy fakt, że na dziesięć możliwych spotkań widzewiak brał udział w ośmiu z nich.

Jesień Gołębiowskiego w liczbach:

Mecze: 8
Minuty: 354
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 2
Czerwone Kartki: 0

Mateusz Ludwikowski
Pogoń Nowe Skalmierzyce

Mateusz Ludwikowski nigdy nie doczekał się debiutu w pierwszej drużynie Widzewa. Na co dzień grał w rezerwach, a przez zbyt dużą rywalizację w pierwszym zespole podjęto decyzję o jego wypożyczeniu.

Ludwikowski nie łapał minut w pierwszych meczach sezonu z powodu rehabilitacji po kontuzji, której nabawił się, grając jeszcze w barwach Widzewa. Bramkarz w końcu na dobre zajął miejsce między słupkami, ale jakiś czas później znów dotknęła go kontuzja, przez co nie mógł występować przez kilka kolejek. Ostatecznie golkiper pojawił się na murawie w siedmiu spotkaniach, a sześć z nich rozegrał w pełnym wymiarze czasowym.

Jesień Ludwikowskiego w liczbach:

Mecze: 7
Minuty: 598
Stracone bramki: 11
Czyste konta: 1
Żółte kartki: 1
Czerwone Kartki: 0

Foto: termalica.brukbet.com, odraopole.pl, ks-skra.pl

 

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
7
0
Would love your thoughts, please comment.x