M. Hanousek: „W każdym meczu chcemy grać o zwycięstwo”

4 sierpnia 2022, 11:20 | Autor:

Prócz trenera Janusza Niedźwiedzia, w konferencji prasowej przed meczem między Śląskiem Wrocław a Widzewem Łódź, wziął udział również Marek Hanousek. Warto wspomnieć, że – chyba po raz pierwszy od przyjścia do klubu – odpowiadał on na pytania nie po angielsku, a już w języku polskim. O czym powiedział lider drużyny?

Czech przez półtora roku reprezentował czerwono-biało-czerwone barwy na poziomie I ligi. Teraz awansował zaś z Widzewem do Ekstraklasy. W jaki sposób czuje różnicę pomiędzy tymi dwoma poziomami? „Różnica jest bardzo wielka, jakość piłkarska w Ekstraklasie jest na dużo wyższym poziomie. W związku z tym, w obronie musimy przywiązywać większą uwagę do szczegółów – a w ataku być jeszcze bardziej skuteczni” – podkreślił pomocnik łódzkiego klubu.

Podopieczni trenera Niedźwiedzia spisują się naprawdę nieźle na początku sezonu, natomiast przełożyło się to jedynie na trzy punkty w trzech spotkaniach. Kluczem będzie zatem jeszcze częstsze punktowanie. „Z tych pierwszych spotkań możemy wyciągnąć sporo pozytywów, ale przełożyły się one tylko na trzy punkty. A my z poprzedniego sezonu dobrze wiemy, jak ważny jest każdy z nich. Punkty są najważniejsze. W każdym meczu chcemy grać o zwycięstwo, co już zresztą dobitnie pokazaliśmy. Ze Śląskiem zagramy tak samo” – dodał zawodnik Widzewa.

Hanousek w pierwszych trzech kolejkach był prawdziwym liderem łódzkiego zespołu. Czech zbiera pochlebne opinie od osób oglądających mecze Ekstraklasy, bryluje też w statystykach. Jak do tej pory, zanotował osiem udanych odbiorów, co plasuje go na drugim miejscu w lidze, za Dominikiem Furmanem z Wisły Płock. Gracz ma też na koncie jedno kluczowe podanie.

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x