M. Rydz: „Dla nas jest to przykra sytuacja”

16 sierpnia 2022, 13:05 | Autor:

Kolejnym uczestnikiem konferencji prasowej, poświęconej trwającemu od dawna sporowi pomiędzy Miejską Areną Kultury i Sportu a Widzewem Łódź był wiceprezes Michał Rydz. Przedstawiciel zarządu klubu zabrał głos jako drugi i wypowiadał się na temat codziennej współpracy z miejskimi organami. O czym dzisiaj powiedział?

O współpracy z miastem

„Jest szereg działań operacyjnych czy codziennych, na których musimy bazować, a w których mamy problem. Największym problemem jest wypowiedzenie, jakie dostaliśmy od Miejskiej Areny Kultury i Sportu. Nie wychodziliśmy z tym szeroko, chcieliśmy załatwić to polubownie. Po pięciu latach, przestrzeń, która planowana była jako przestrzeń biurowa Widzewa. została nam wypowiedziana bez żadnych przyczyn. Przez pięć lat nie stanowiła ona problemu, jednak okazało się, że MAKiS postanowił nam wypowiedzieć umowę, powołując się na jeden zapisów. Jest to absurdalny przepis. Klub nie ma możliwości rozwoju na stadionie. Prawdopodobnie będziemy musieli poszukiwać miejsc poza stadionem, czego chcielibyśmy uniknąć, ale wszystko wskazuje na to, że możemy nie mieć takiej opcji.”

O podwyżkach

„Kolejna kwestia to podwyżki, rozumiemy je, ale podwyżki 30% rok do roku, nie wiadomo na podstawie jakich wyliczeń, budzą nasze wątpliwości. Głośna też była kwestia prezentacji drużyny, gdy stawki zostały podniesione z półtora tysiąca do siedmiu, potem obniżone do pięciu tysięcy złotych. Na jakiej podstawie i wedle jakich wyliczeń – nie wiemy.”

O organizacji meczów

„Kwestie komercyjne też są problemem, tak samo współpraca w przypadku organizacji meczów. Widzew jest najemcą w przypadku domowych meczów i jest to normalna procedura od lat. Różne organy zwracają uwagę na poziom organizacji. Po meczu z Lechią Gdańsk, Komisja Ligi zwróciła nam uwagę, że klub nie dysponuje miejscami do przekazania oficjelom Ekstraklasy. Konkretnie chodziło o lożę prezydencką, co stanowi złamanie jednego z punktów regulaminu. Nie wychodziliśmy z tą sytuacją szerzej. Klub ponosi konsekwencje imprez, które odbywają się na tym stadionie. Potem dochodzi do sytuacji, gdy są zwracane słuszne uwagi, że nie spełniamy wymogów, a spełnić ich, niestety, nie możemy.”

O konsekwencjach

„MAKiS nie przychylił się do naszych problemów i zdecydował, że to on będzie dysponować lokalami, jak i sposobem wprowadzania poszczególnych osób, nie dając możliwości klubowi do spełnienia warunków licencyjnych. Poza tym, na stadionie pojawiła się straż miejska, a wczoraj zostaliśmy wezwani przez Komisję Ligi do wyjaśnień, dotyczących zatłoczenia przed wejściem do strefy VIP, a także obecności służb miejskich. Pewne decyzje są podejmowane przez operatora stadionu, ale na koniec dnia to Widzew wizerunkowo i organizacyjnie ponosi konsekwencję za imprezy, organizowane na stadionie Widzewa. Pytanie – kiedy nastąpi refleksja, czy dopiero wtedy, kiedy dojdzie do tragedii? Dla nas, jako dla zarządu, jest to przykra sytuacja, dlatego chcieliśmy nakreślić cały jej obraz.”

Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zygmunt
1 rok temu

Budując stadion Widzewa, władze miasta zawarły pewnego rodzaju umowę społeczną. Stadion dla klubu i dla widzewskiej społeczności. Teraz tę umowę zerwały. To nie jest tak, że miasto może robić cokolwiek, co im się podoba. Tutaj nie ma żadnych przesłanek przemawiających za tym, żeby tą umowę społeczną zrywać. Pytam więc władze w jakim celu wybudowano stadion Widzewa za pieniądze podatników, skoro teraz uniemożliwia się klubowi korzystanie z tej części stadionu, która została dla klubu wybudowana?

Roger
Odpowiedź do  Zygmunt
1 rok temu

Trzeba iść po tych debili i ich na taczkach wywieźć!!

Piotr Zając
1 rok temu

Panie Michale kto jest organizatorem meczu. Jeśli Widzew to niech dziady pokazują bilety i karnety to wy sprzedajecie produkt jakim jest Widzew. Jak nie mają to won. Jakoś jak zwykły kibic nie posiada ważnej wejściówki to nie wchodzi. Jak były derby to nikt się nie szczypał i ochrona w przypadku awanturujących się szybko gazem sprawę załatwiała. W czym oni są lepsi?? A na lożę nich sobie przyjdą posiedzieć w tygodniu i popatrzą na kojąca zieleń murawy.

Michal
Odpowiedź do  Piotr Zając
1 rok temu

Pięknie mówisz,tylko prawo jest prawem.A według tego loża to osobny budynek i organizacja na nim imprezy niema nic wspólnego z meczem.A więc nie ma przeciwwskazań żeby odbyła się w porze meczu.A to że widzą przez szybę co się dzieje na stadionie?To nie ma nic do rzeczy.Takze nie tędy droga.

Bula
Odpowiedź do  Michal
1 rok temu

Zasłonić widok z loży na murawę to po pierwsze. Po drugie dojścia na loże z tego co było pisane są przez teren imprezy masowej, zatem zagrodzić te dojście i gazować oprychów

Last edited 1 rok temu by Bula
Edek
1 rok temu

Przewodnie motto przydupasow Hanki , to jak codziennie ” dojeb…” Widzewowi ! Ale , jak Widzew organizuje mecz wszystkie przydupasy Hanki z rodzinami , hurtem walą na Widzew na darmową wyżerkę , żeby przy ” blasku ” Widzewa się zalansowac i zareklamować !

Donald Tus
1 rok temu

Nie można narzekać na Zdanowską i jej podwładnych bo oni zawsze chcą dobrze dla Narodu.

Reminio
1 rok temu

Proponuję już trzecią wersję powiedzenia Pisudskuego. Naród wspaniały, tylko ludzie z urzędu miasta to k…!:D Mozna by było się zorganizować i iść pod urząd i zrobić porządna awanturę, bo kulturalnie to już się nie da. Na chamstwo , mimo próśb trzeba odpowiedzieć tym samym skoro kulturalnie się nie da już.

Bula
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

Najlepiej odwiedzić kilka sesji

Ccc
1 rok temu

Wyrzucili Widzew ze stadionu Widzewa, to jest żart jakiś? A my się temu bezradnie przyglądamy ????

Sejten666
1 rok temu

Pytanie, czy na Stadionie Dynama Kijów im. Władysława Króla również miasto jest dysponentem lokali i lóż?

mariusz
Odpowiedź do  Sejten666
1 rok temu

obydwa stadiony sa za nasze podatki gdzie ty i inni beda musieli splacac to nie sa urzedasow za ich pieniadze

Bula
Odpowiedź do  Sejten666
1 rok temu

Tam ŁKS zarządza. Co więcej na mecze Dynama ŁKS wynajmuje stadion od miasta i podnajmuje go drużynie Dynama z zyskiem. Jawne dzialanie na szkodę miasta, że też prokuratura tym się nie zainteresuje z urzędu …

RTS
Odpowiedź do  Bula
1 rok temu

Prokuratura jest w układzie z Hanką więc nie będzie się tym zajmować.

Mala
Odpowiedź do  RTS
1 rok temu

To może warszawska lub krakowska się zajmie?

Bart
1 rok temu

Łobuzerstwo jest od samej góry do tych z makisu.
Niedoinwestowany stadion Widzewa za mały i przeinwestowany stadion akademii

smusiu
1 rok temu

Jak głosujecie tak macie. W poprzedniej kadencji kładli kłody a wy i tak zaglosowaliscie na Hankę

Paweł
1 rok temu

Bolą ich dupy że Widzew jest wielką marką i to o Widzewie jest głośno, taka już mentalność słabych ludzi. Tylko zapominają o jednym, oni przeminą a Widzew będzie jeszcze silniejszy, takie akcje nas kibiców bardziej motywują do angażowania się w społeczność Widzewską. Oczywiście Klub powinien wstąpić na drogę prawną, bo to już przegięcie, takie kłamliwe oszczerstwa ( choć czego się spodziewać po takich ludziach zza kaliskiego)

Mario72
1 rok temu

Hanka „galerianka”, albo ty spakujesz ciuli z MAKISu albo MY Kibice WIDZEWA spakujemy Cię w następnych wyborach.

Mario72
1 rok temu

Kto w tym MAKISie tak bruździ WIDZEWOWI ? Chyba można z imienia i mazwiska napisać kto wydaje jakieś dziwne decyzje…przecież to są urzędnicy miejscy więc chyba można…;)

Krzysztof
1 rok temu

Teraz jest moment, by wszystkie grzechy miasta wobec Widzewa publicznie ujawnić i nagłośnić. Cała Polska powinna widzieć, co wyprawia Zdanowska i jej ekipa. Cała Polska, bo Widzew ma kibiców w całej Polsce. Ta druga drużyna tylko w Łodzi. Tak więc Widzew to jest w pewnym sensie dobro narodowe. Sukcesy Widzewa z lat 80 i 90 świętowano w całej Polsce. Zdanowska pluje w twarz kibicom Widzewa w całej Polsce ale jej problem muszą załatwić sami łodzianie przy urnie. I tu nie jest ważne czy ona jest z PO czy nie. Ważne, że niszczy Widzew. Nie tylko, że nie pomaga, tak jak… Czytaj więcej »

21
0
Would love your thoughts, please comment.x