M. Dróżdż: „Ani kroku wstecz”

16 sierpnia 2022, 15:20 | Autor:

Trzecim uczestnikiem konferencji prasowej poświęconej sytuacji na linii Widzew Łódź – Miejska Arena Kultury i Sportu był Mateusz Dróżdż. Prezes klubu z al. Piłsudskiego, który bezpośrednio zaatakowany został przez miejskich włodarzy, też przedstawił swe stanowisko i złożył kilka deklaracji. O czym konkretnie mówił?

O wejściu na drogę sądową

„Jest mi bardzo przykro, bo nie po to przychodziłem do Widzewa, żeby tłumaczyć się z takich rzeczy i takich absurdalnych filmów, które finał będą miały na drodze sądowej, i to zarówno osoba, która stworzyła film, je rozesłała, jak i wskazała na zawartość tej wiadomości. Nie chcę żadnych pieniędzy, współpracujemy z Fundacją Krwinka, mamy pod opieką dom dziecka. Pieniądze z tego procesu zostaną przekazane do tych dwóch instytucji. Ja ani złotówki z tego nie wezmę.”

O współpracy z miastem

„Od początku sezonu czuję się na tym stadionie jako gość, nie jako gospodarz. Z Michałem bierzemy odpowiedzialność za to, co się dzieje podczas imprezy masowej. Ktoś powie, że to jest błahostka, czyli zbieranie imienia i nazwiska oraz numerów PESEL. Tu nie chodzi o robienie komuś na złość. My w Widzewie kroku wstecz nie zrobimy, tak jak z lożą prezydencką, a że nie wszystkim to odpowiada, to inna sprawa. Ja jestem odbierany jako osoba kontrowersyjna, która nie chce pójść na pewne kompromisy, ale jeśli ma być w Widzewie normalnie, to nie można na nie iść. Dopóki ja tutaj jestem, na sytuacje patologiczne, jakie miały miejsce przy okazji dwóch ostatnich meczów, nie będzie zgody.”

O funkcjonowaniu klubu

„Od jakiegoś miesiąca, z Michałem nie zajmujemy się przede wszystkim sprawami dotyczącymi tego, jak ułożyć strategię sportową czy komercyjną klubu, tylko odpisywaniem różnym instytucjom w różnych sprawach. Jutro będę uczestniczył w Komisji Ligi i będę się tłumaczył choćby z kwestii przebywania Straży Miejskiej na obiekcie. Chciałbym jeszcze raz powiedzieć, że my nie zejdziemy z obranej przez nas drogi, bo Widzew jest niezniszczalny. Może musiał nadejść taki czas, musiał pojawić się taki film, żeby ktoś doszedł do wniosku, że tak dalej nie może być. Nie będzie obrażania mnie, Michała, właściciela czy pracowników. Ani kroku wstecz.”

transparencie

„To był transparent kibiców GKS Katowice, na którym był napis Shalom. Wziąłem go sobie na pamiątkę po meczu I ligi. Najpierw pokazałem Maćkowi Klimkowi z Canal+ Sport rękawice fanów ŁKS, które zostawili po derbach, potem ten transparent. Może ktoś powie, że jestem nienormalny, że wziąłem to do domu, ale jak przyszedłem do pracy do Widzewa, to nie mieliśmy ludzi, którzy zajmowaliby się tymi sprawami, więc ja wpuszczałem flagi GKS na tamto spotkanie. Ten transparent na początku brzmiał „Salomon trzymaj się”, potem kibice go przerobili i zrobili z niego napis „Shalom”. Nikt jeszcze mnie tak nie zrobił w balona. Znam SLO GKS, więc powiedziałem mu, że biorę sobie tę flagę na pamiątkę, a teraz pokazywałem ją redaktorom Canal+ Sport jako wspomnienie z I ligi.”

O dalszej współpracy z miastem

„Nie wyobrażam sobie dalszej współpracy z panem Worachem, to jest stanowisko nas wszystkich. Ja nie mam przyjemności z tego, że wrzucam do internetu listy skierowane do pani prezydent. Mam kontakt z wiceprezydent Skrzydlewską, połowiczny z Adamem Pustelnikiem. Chciałbym usiąść i porozmawiać na temat tego, jak ten klub ma funkcjonować. Ten film to jest coś niebywałego, a osoby za niego odpowiedzialne powinny ponieść konsekwencje. Nigdy nikogo publicznie nie znieważałem. Doszło do czegoś, co jest niewytłumaczalne.”

Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
arkadiusz
1 rok temu

Prezesie ani kroku wstecz przed chwilą oglądałem konferencje Makis ile ten szczur Worach na kłamał jak teraz stara się wybrnąć z g….ó..a które wydalił do sądu z i po pokaźną kasę dla dzieci

Padre
1 rok temu

Wrzućcie nagranie z konferencji Woracha, bo ładnie się tam sam pogrążył. Wysłał szkalujące nagranie do mediów, a dziś gada, że to sprawa dla sądu i on nie będzie rozstrzygal co jest na transparencie. Paranoja i dom wariatów.

MIŁOSZ22
Odpowiedź do  Padre
1 rok temu

musieli jeszcze po piatku chlac cały weekend i zrobili filmik ktory dali wczoraj tylko na kacu nie zobaczyli ze transperent jest biało czarny… i nie widac tam zadnych napisów czerwonych…! patole!

Kixon
Odpowiedź do  Padre
1 rok temu

typowe polityczne bydło, co lezie tam gdzie lepiej żreć dają – byle do koryta, nieważne czy pod ramię z kaczyńskim czy zdanowską. Najważniejsze – NIE GŁOSUJEMY na tą polityczną patologię.

Olaf
1 rok temu

Prezesie jesteś najlepszy murem za Panem

Piłsudski
1 rok temu

Miasto nie powinno wchodzić butami w prywatny biznes. Wykorzystywanie własności podatników jak tramwaju MPK. Może jeszcze swoich kanarów zatrudnią, tak jak Straż Miejska przeganiała Prezesa? Głosowałem na Prezydent Zdanowską,ale gdy łamie się interes i godność miasta, serce tego miasta jak wycieraczkę traktuje się to nie jesteście lepsi lub inni od PIS, Samoobrony itp. Polityka ma wspierać lokalną społeczność i biznesy. tylko wspierać. Urząd jest od wykonywania obowiązków i umów społecznych dla swoich wyborców i innych użytkowników miasta.

Last edited 1 rok temu by Piłsudski
wojtek
Odpowiedź do  Piłsudski
1 rok temu

Czyli dotacji też nie powinno byc bo to prywatny biznes ????

Ralph
Odpowiedź do  wojtek
1 rok temu

Promocja miasta poprzez sport

Kixon
Odpowiedź do  wojtek
1 rok temu

jeśli tak, to w całej Polsce zakaz. Wszyscy maja byc na rownych zasadach, a nie że tam w Gdańsku dostają 10 mln a my dostajemy gęby do nakarmienia w loży.

Krzysztof
Odpowiedź do  Kixon
1 rok temu

Albo takie Zagłębie Lubin. Mają KGHM i mogą mieć wszystko w dupie. Jak braknie kasy to spółka dosypie. Powinien być zakaz sponsorowania klubów przez spółki skarbu państwa. One powinny sponsorować tylko reprezentację Polski, ewentualnie sport młodzieżowy.

Reminio
1 rok temu

Proponuję już trzecią wersję powiedzenia Pisudskuego. Naród wspaniały, tylko ludzie z urzędu miasta to k…!:D Mozna by było się zorganizować i iść pod urząd i zrobić porządna awanturę, bo kulturalnie to już się nie da. Na chamstwo , mimo próśb trzeba odpowiedzieć tym samym skoro kulturalnie się nie da już.

Jan Chryzostom Pasek
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

Jestem za i jeszcze bardziej!!! Ciekaw jestem kiedy powstanie #murem za Prezesem? Niestety nie korzystam z tzw. mass mediów, więc nie mogę go zrobić. Może jednak młodsi Fani postaraliby się i go uruchomili? To naprawdę już najwyższy czas Czerwona Armio podjąć działania, choćby poparcia dla Zarządu. I na koniec: wiecie dlaczego tak te osiołki wierzgają? Czują koniec koryta z sianem. I widzą, że wreszcie Sercem Łodzi zarządzają profesjonaliści, i że to przynosi wspaniałe efekty. I do tego cały czas jest wsparcie rzeszy Najlepszych i Najwierniejszych Kibiców w Polsce. Oni tego nie mogą znieść. I stąd te wszystkie ich działania.

wojtek
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

Ty to sobie możesz awanturę zrobić ale na korytarzu w szkole jak sie wakacje skończą albo na podwórku pod trzepakiem :)

Vigo
Odpowiedź do  wojtek
1 rok temu

Posłuchaj pojeździe Chrystusowy.
Jesteś wstrętnym trollem z wiadomego adresu.
Tam się idź produkuj!.
Jak mawiał klasyk: ” Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi cię do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem. Koniec.

Przemek
Odpowiedź do  wojtek
1 rok temu

Wojtus wojtuniu juz niedlugo zabiora korytko i zostanie ci tylko twoj chory swiat

Łukasz
Odpowiedź do  wojtek
1 rok temu

wojtuś przestań gwiazdorzyć. Swoje dobre rady zostaw dla białych końcówek na ich forum

mrj27
1 rok temu

Brawo Panie Prezesie, kibice Widzewa są z Panem.
Ani kroku wstecz, bo jak dasz palec, to za chwilę całą rękę pożrą darmozjady. A czas rozliczeń dla urzędasów przyjdzie przy najbliższych wyborach samorządowych. Tyle jako kibice możemy zrobić.

Adaś
1 rok temu

Brawo Prezesie.
Trzeba walczyć o swoje dobre imię i dobro Widzewa.

Pablo
1 rok temu

Brawo Prezes

Paweł
1 rok temu

W ramach protestu Widzew powinien poszukać zastępczego stadionu na 1-2 mecze a kibice powinni zaprotestować pod gabinetami urzędników którzy lekceważą tysiące kibiców dla których Widzew wiele znaczy. Jak to możliwe aby Widzew grając u siebie czuł się gościem ?????

Adrian
1 rok temu

Brawo prezes jesteśmy z Panem.Zorganizujmy się jakoś i wybierzmy sie kiedyś pod Urząd i pokażmy tym świnią urzędasom że trzeba się z nami liczyć!

RTS
Odpowiedź do  Adrian
1 rok temu

Na początku nie wpuśćmy ich na następny mecz.

Reminio
1 rok temu

Prezesie z góry dzięki za walke z tymi debilami. Tutaj szacun.Ale kilka razy powiedziales coś co mnie wlasnie martwi, irytyje i przez co nie do końca jest Oki. A mianowicie że WSZYSTKO ROBISZ SAM. Tak się nie da niestety. Od dawna bylo pewne, ze wszędzie ingerujesz, ale w ten sposób nie ogarniasz wszystkich spraw do końca i poprawnie. Przykład to transfery…Teraz jest czas, by nimi właśnie się zająć bo zaraz okienko się kończy. Z nimi urzedem można chwilę później. Nie podążaj tą drogą, bo sam się wykończysz a inne sprawy położysz, nie załatwisz na 100% i straci na tym klub… Czytaj więcej »

defensywny napastnik
1 rok temu

murem za Mateuszem…….arcykurwy z Kozin wypie……..

Seweryn
1 rok temu

W życiu nie przypuszczałem że miasto może tak nisko upaść. Tak narzekali na pis a sami nie są lepsi. Mam wrażenie że świta doszła do ściany i teraz nie wiedzą co robić a te tłumaczenia worocha…na miejscu władz um zarzadalbym dymisji i to natychmiast. A później posypał głowę popiołem cofnął się do momentu kiedy były jako takie rozmowy i nie wychylał się już więcej. Razem za Widzewem i murem za zarządem Prezesem i Właścicielem

RTS
Odpowiedź do  Seweryn
1 rok temu

Straż Miejska jaki cyrk na Legii robiła. Gonić ich k…a.

Bart
1 rok temu

Wstyd utożsamiać się z tym miastem i tymi urzędnikami

Piotr Zając
1 rok temu

Panie Mateuszu to jest ostatni mój wpis pod Panów wywiadami. Zwracam się z prośba by Pan walczył przede wszystkim o Swoje dobre imię i zrobił wszystko by ukarać tych którzy dopuścili się tych poniżających i haniebnych czynów, a także dalej o cały Nasz Klub. Myślę że cała Widzewska społeczność której zależy na tym Klubie serdecznie Panu życzy tego zwycięstwa. Mam także nadzieję, że już te patologie jakie miały miejsce w tym klubie nigdy nie wrócą i Pan się nie ugnie pod naporem pseudo środowiska które niby chce dobrze dla Klubu a jedyne dobro jakie widzą to swój interes. Małymi kroczkami… Czytaj więcej »

Ostr
1 rok temu

ten Worach to jest niezły dureń, sam sobie kretyn zaprzecza, prezesie 100% poparcia dla pana!

Kyno
1 rok temu
  • Brawo panie Mateuszu ,jestem z panem i trzymam kciuki za pana,dość opluwania Widzewa przez makis i uml
adam
1 rok temu

Gdyby nie te kluby i obiekty to byli by bezrobotni urzędasy

Jan Chryzostom Pasek
1 rok temu

Wiele tu głosów poparcia teraz i wspaniale! Niektórzy biją się w piersi, że głosowali na obecną prezydentkę (tak chce sama, by o niej mówić). Cieszę się, że wielu Kibicom Widzewa otworzyły się oczy, że tak naprawdę to każdy bez względu na przynależność partyjną (ta cholerna polityka niestety jest wszędzie), może koniec końców okazać się podobny w swoich działaniach do adwersarzy politycznych. Lepiej późno niż wcale. Nie piszę tego, by komuś coś udowodnić, jedynie chcę ostrzec, by uważnie słuchać i oglądać co robią i jak się zachowują ci „praworządni”. I z jednej i z drugiej strony. I wyciągać wnioski. I pamiętać,… Czytaj więcej »

Zgredzik
Odpowiedź do  Jan Chryzostom Pasek
1 rok temu

Takich ludzi jak Vice jest więcej. Gdzie jest np szor który będąc u nas przy korycie życie poświęcał za Widzew ( czytaj za jego kasę). Zdecydowana ich większość to ludzie bez honoru, ambicji i chwiejni jak chorągiewki na wietrze. Trzymają się rękami i nogami swoich stołków, bo tak naprawdę poza polityką nic nie umieją robić. To nieudacznicy życiowi, którzy sprzedadzą się każdemu kto da im jakikolwiek stołek. Smutne ale prawdziwe. Ci ludzie powinni mieć dożywotni zakaz trzymania się od klubu jak najdalej. Ale znając życie przed wyborami będziemy mieli kolejny wysyp pseudo dobroczyńców którym dobro Widzewa leży na sercu. Pisząc… Czytaj więcej »

Rafał
Odpowiedź do  Jan Chryzostom Pasek
1 rok temu

A w następnych wyborach na kogo zagłosujesz?Na rycerzy obrony Jezusa czy na przydupasów min 0.

Łukasz
1 rok temu

Każdy Widzewiak powinien napisać prywatną wiadomość do MAKiS np na massengerze lub mailowo i wyrazić w sposób kulturalny swoje zażenowanie tym skandalicznym zachowaniem miasta wobec Naszego Klubu. Może do nich dotrze, że nie ma miejsca na kłamstwa!

Criss
1 rok temu

https://weszlo.com/2022/08/16/prezes-makis-slawomir-worach-briefing-prasowy
Aby nie wpadli na pomysł wraz z komendantem straży i policji o nie wydaniu zgody na imprezy masowe WIDZEWA

Jan Chryzostom Pasek
1 rok temu

Jakim trzeba być wykwalifikowanym dzbanem, by tak idiotyczną akcję wdrożyć wobec człowieka, który jest doktorem prawa :) Jeszcze trochę napiszę, chcecie to czytajcie. Te wszystkie fakty wymienione dzisiaj na konferencji przez Właściciela i Zarząd to po prostu nic innego jak dalszy ciąg ujadania wściekłej z zazdrości bandy nieudaczników. Wszystkich razem wziętych; tych z al. Unii oraz z Piotrkowskiej 104. Nieudaczników, którzy nie umieją zarządzać drugim, hołubionym przez UM klubem (długi) oraz nieudaczników, którzy nie umieją zarządzać miastem (cholerne zadłużenie mieszkańców przez 3 kadencje prezydentki +długa lista spieprzonych inwestycji, projektów, zarządzeń itd., itp.) To dalszy ciąg ich nienawiści do Drugiego Łódzkiego… Czytaj więcej »

Mar
1 rok temu

Wiadomo coś, czy prezes wziął sobie na pamiątkę ostatnią oprawę ze słowami J. Piłsudskiego?
Bo okaże się, że jak brał to było tam co innego napisane niż na meczu z ległą….

Mala
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Wiadomo że to Ty donosisz do Miasta

Mar
Odpowiedź do  Mala
1 rok temu

Grażynka, jak zawsze błyskotliwa

Mala
1 rok temu

Brawo Panie Prezesie. Nie iść na żadna ugodę z Miastem bo to co zrobili ich pracownicy do dopiero nadaje się do prokuratury. Proponuję pomóc i zorganizowanie środków finansowych na wynajęcie kancelarie prawnej do reprezentowania Pana interesów. Przedstawiono Pana w oczach całej Polski jako manipulanta co więcej sprefabrykowano na tą potrzebę film i na to są paragrafy w kodeksie karnym. Proszę informować na bieżąco kibiców o podjętych krokach bo my też swoje podejmiemy.

Andrzej
1 rok temu

To co się teraz dzieje nie bierze się bez przyczyny. Temat jest z zbyt oczywisty ze miasto wspiera jeden klub, który defekto ma znacznie mniejszy potencjał do promowania Łodzi na polskich i europejskich salonach. Tak byc nie powinno

East Flatbush
Odpowiedź do  Andrzej
1 rok temu

miasto ma kompleksy, że WIDZEW „ich przerósł” jakieś 40 lat temu i od tamtej pory cały czas pod górkę mamy. Ja przejrzałem te wszy już dawno

Kixon
1 rok temu

murem za Prezesem i nie odpuszczamy tej galeriance i jej przyd*pasom

R T S
1 rok temu

Prezesie do sądu z tymi szmaciarzami. Kibice są z panem. I potrzebny też pozew o wyrównanie nakładów na klub takie jak dostał łks. worach i zdanowska do pierdla .

daro
1 rok temu

czyzby SZOR palce macza

Dobras
1 rok temu

Prezesie jesteśmy z Panem!!!

47
0
Would love your thoughts, please comment.x