T. Stamirowski: „To jest działanie na szkodę Widzewa”

16 sierpnia 2022, 11:30 | Autor:

W sali przy al. Piłsudskiego odbyła się konferencja prasowa, która poświęcona była wczorajszemu oświadczeniu Miejskiej Kultury i Sportu, a także opublikowanemu przy tej okazji filmowi, dotyczącemu wydarzeń sprzed meczu z Legią Warszawa. Jako pierwszy głos zabrał właściciel Tomasz Stamirowski. O czym dziś powiedział?

O całej sytuacji

„Przełożyłem urlop po meczu z Legią, nie spodziewałem się, że ten urlop się tak zacznie. Nie możemy jako klub zostawić obojętne to, co się stało. Pojawił się zmanipulowany film, który jest szkalowaniem klubu. Nie sposób mi na to nie zareagować. Jeżeli jest to działalność spółki miasta, to nie jest to tylko przykre, ale też wymaga działań prawnych. Sugerowanie, że prezes przywozi transparent jest nieprawdą. To po pierwsze. Nasze oczekiwanie jest proste, chcemy nadzoru spółki miejskiej. Prosimy, by ktoś się temu przyjrzał, bo jeżeli spółka zajmuje się manipulowaniem takich filmów, oczekujemy decyzji osobowych co do osób zarządzających MAKiS. Zostawiamy to miastu, nasza ocena jest jedna. Jest to zniesławienie, szkalowanie, działanie na szkodę Widzewa. Powoduje to straty wizerunkowe klubu, to jest uderzenie w wizerunek Widzewa, bo później musimy się tłumaczyć ze wszystkiego. Takie działania dezorganizują klub, wprowadzają zamieszanie. Jest to kopanie klubu i tego mi żal. Reakcja klubu będzie, będzie osobista reakcja. Nie możemy tego zostawić.”

O relacjach z miastem

„Z ubolewaniem muszę powiedzieć, że ten kontekst jest szerszy. Relacje ze spółką miejską obejmują więcej elementów. Zacznę od pewnego tematu, czy nasz stadion jest miejski, czy Widzewa. Miasto zbudowało stadion, bardzo mu za to dziękujemy, ale dobrze wiemy, że na terenie tego stadionu jest Widzew. Od początku chciałem, żeby to miejsce było bardziej widzewskie. W tych działaniach nie oczekujemy wielkiego wsparcia, ale też nie chcemy przeszkód. Wszyscy widzimy, jak ładny herb został przez nas zainstalowany. Miał on zostać zainstalowany przed pierwszym meczem, ktoś zaczął robić przeszkody, udało nam się go powiesić dopiero po interwencjach. To jest pierwszy przykład z brzegu.”

O brandingu stadionu

„Widać, jaki mamy branding stadionu, za to też płacimy określoną kwotę. Kwestia dalsza – czekamy trzy miesiące na mural Krzysztofa Surlita, przebijaliśmy się trzy miesiące z pismami, żeby to zrobić. Nie powinno to tak wyglądać. Poświęcę też chwilę tematowi loży prezydenckiej. Stanowisko klubu i wszystkich jest jasne, w każdym klubie loża główna jest w dyspozycji klubu. Trudno mi sobie wyobrazić klub, który nie dysponuje lożą główną. Jest to naturalne, normalne, tam są zapraszani goście czy legendy. Utrzymywanie, że to ma być loża prezydencka, że zarząd nie może tam nawet wchodzić, jest to burzenie wizerunku klubu, nie powinno to tak wyglądać. Władze miasta są oczywiście mile widziane, szanujemy ich, chcemy budować symbiozę, ale jest pewna zasada.”

O loży prezydenckiej

„Ja sam zasiadam w loży Marka Pięty, która jest obok loży prezydenckiej. Po drugiej stronie, chcieliśmy otworzyć przed meczem z Legią lożę Włodzimierza Smolarka, ale zgody nie dostaliśmy. Chciałbym, żeby loża główna była lożą Wielkiego Widzewa, mamy mnóstwo pamiątek, możemy zagospodarować ten teren. Chodzi o pewną dobrą wolę. Wszyscy mówią, jak ważny jest ten klub dla miasta. Nie wiem, czy to jest czegoś udowadnianie, czy co. Mamy pewne ograniczenia związane ze stadionem, ale chcemy, żeby on był najładniejszy. To jest pierwszy element spraw bieżących. Tych spraw jest więcej.”

O środkach z miasta

„W zeszłym roku przekazałem Widzewowi pięć milionów złotych, może nie jest to wielka kwota, ale miasto Łódź przeznacza na budżet kultury fizycznej piętnaście milionów złotych, na sport osiem milionów, na wsparcie gotówkowe klubów – cztery miliony. Jesteśmy z miastem związani, nikt tego nie kryje. Mamy mecz z Legią, w którym chciałoby uczestniczyć sześćdziesiąt tysięcy kibiców. Stadion jest miejski, nie postawimy nowego stadionu na infrastrukturze miejskiej. Oczekujemy tego, że skoro na jeden stadion przeznaczono dużo więcej pieniędzy niż na drugi, to ktoś pomyśli strukturalnie, jak to ująć w rozwoju strategii klubu. Chcemy rozwijać naszą Akademię, a nie mamy boisk. Może to jest naiwne oczekiwanie, że ktoś usiądzie i nad tym pomyśli. Będą nowe środki dla klubów Ekstraklasy, ale jeżeli nie będziemy mieli określonych gruntów w Łodzi, to nie będziemy mogli ich wydać. Jeśli chcemy oczekiwać kolejnego Wielkiego Widzewa, to musimy o takich rzeczach rozmawiać. To nie jest tak, że my tylko oczekujemy od miasta, ale jak zobaczyłem infrastrukturę w Szczecinie czy Białymstoku, to można tylko zazdrościć. Środki z miasta stanowią siedem procent naszego budżetu, postawiłbym dużą tezę, że jest to jeden z najniższych wskaźników w Ekstraklasie. Trzy czwarte środków wypracujemy z Canal+. Chcielibyśmy jasnych zasad współpracy.”

Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
1 rok temu

Jest nas kilkadziesiąt tysięcy, możemy wiele i nie damy znowu rozwalić nam WIDZEWA!!!

wojtek
Odpowiedź do  Łukasz
1 rok temu

z czego polowa nie z tego miasta a 10 tys na 700 tys miasto to i tak żadnego wpływu nie będzie miało.oczywiście odliczmy tych co nie maja 18 lat i glosowac nie mogą i ci co w ogóle nie pójdą i ci co zagłosują na Hanke bo nie kieruja sie tylko dobrem klubu tylko dobrem miasta a takich tez bedzie sporo

Mala
Odpowiedź do  wojtek
1 rok temu

Można szkodzić UML na wiele sposobów ,nie mieszkając w Łodzi. Uwierz Oni są już tak zesrani że teraz tylko to wykorzystać. To jest bardzo dobry moment.Tylko głupek zadziera z kibicami tak medialnego klubu w Polsce.Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Jabba
1 rok temu

Tutaj logika nie działa. Po jednej stronie fanatycy po drugiej kibice-elektorat meneli i żuli, bo …tak. A już zrobienie swego czasu Szora prezesem Widzewa, uważam za swego rodzaju majstersztyk.

Last edited 1 rok temu by Jabba
Mr1910
1 rok temu

Niech miasto odda stadion Widzewowi w dzierżawę. Nie będzie pośredników nie będzie konfliktów. Będzie tylko jeden odpowiedzialny czyli Widzew. Widzew poradzi sobie bez urzedasów tylko oddac Serce Łodzi Widzewowi!!!

LehVandal
Odpowiedź do  Jano
1 rok temu

Nie zesrywaj się tak ale czytaj ten artykuł ze zrozumieniem. Określenie „Serce” lub „Serecem” media, literaci, politycy, itp. było używane wielokrotnie w artykułach, utworach, przemówieniach, itp. W 1927 roku 7egijny (a może wtedy nie ?) ps mógł pisać takie rzeczy o Łodzi bo w Łodzi twój kałes był w 1-szym raczkującym sezonie naszej extraklapy ale nie widzę tam żadnego określenia stadionu „Sercem Łodzi” ale zdaję sobię sprawę że zrozumienie tego może sprawić ci kłopot. Wychodzi na to że stadion „Sercem Łodzi” pierwszy nazwał WIDZEW.

Maniek
Odpowiedź do  Mr1910
1 rok temu

Miastu oto właśnie chodzi żeby się pozbyć Widzewa wtedy to my będziemy utrzymywać stadion a kasę na apeciakow przeleją

wojtek
Odpowiedź do  Mr1910
1 rok temu

Oddal bys swoje mieszkanie które wynajmujesz komuś tym co go wynajmują ???

Mas
Odpowiedź do  wojtek
1 rok temu

JAki masz IQ? Czytać umiesz? Dzierżawa, coś kojarzysz?
PS. Jak komuś mieszkanie wynajmujesz, to wpieprzasz mu się na imprezy i wyżerasz żarcie?

Tomasz
1 rok temu

W końcu właściciel zajął stanowisko. Dobrze, że trzymamy jedną linię.

Piotr Zając
1 rok temu

Panie Tomaszu jako wierny i wieloletni kibic mam dość już głaskania i prób dogadywania się z tymi urzędasami. Zawsze jest to samo. Żądam by klub wystąpił na drogę sądową z autorami tych materiałów i srogo ich finansowo ukarał za poniesione przez Klub straty wizerunkowe a Pana Mateusza przeprosili publicznie na kolanach. Tu się przelała czara goryczy. Jeśli nie mają Państwo finansów lub nie chcą je ich Państwo marnować to proszę o zorganizowanie zbiórki i wydaje mi się że każdy z Nas się na ten cel złoży by raz na zawsze pokazać im że pewne granice zostały przekroczone i nie będzie… Czytaj więcej »

Pan Jan
1 rok temu

Stamir widzę, że zna rozkład jazdy. ( ͡º ͜ʖ͡º)
#MUREMZAPREZESEM

Arek
Odpowiedź do  Pan Jan
1 rok temu

Brawo.

Kamil Bednarek
1 rok temu

Ze spokojem, merytorycznie i w punkt. Strasznie szanuje p. Tomka!

TAZxiii
1 rok temu

Nie zauważyliście, że to tak na prawdę nie jest wojna między UMŁ, a Widzewem, tylko między ludźmi z otoczenia Widzewa. Szkaluje się osoby, które są związane z Widzewem (Pustelnik, Domaszewicz, Przywra, Ferdzyn, Waranecki, Warchoł), no tylko H.Z jest ze środowiska Kaliskiego. Dobrze, że władza już kie jest w rękach stowarzyszenia, a jednego człowieka. Niestety, Stamirowski sam był w stowarzyszeniu i sam wie, że są tam ludzie nadal, którzy chcą działać w Widzewie. Szanuje i jestem pod wrażeniem zaangażowania właściciela, ale chyba problem jest taki, stowarzyszenie jest z nim w konflikcie. Myślę, że mało kto by wyłożył więcej niż Stamirowski do… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by TAZxiii
Rafi
1 rok temu

Worach albo podasz się do dymisji i przeprosisz albo kibice Widzewa wywiozą ciebie osobiście z MAKiSU.

kowal
1 rok temu

„Chuj, dupa i kamieni kupa” niestety tak wygląda Państwo. Nie ma jasnych takich samych zasad dla wszystkich tyko zawsze są jakieś układy układziki z polityką w tle. Oczywiście trzeba iść z tym do sądu ale prawda jest taka, że zamieszczone zostanie jakies małe oświadczenie w gazecie którego nikt nie zauważy.

Mariusz
Odpowiedź do  kowal
1 rok temu

Państwa to nie było kiedy rządzili koledzy aferowiczki kredytowej.A teraz co Ona wyrabia i Makis Widzewowi to gierki polityczne .

Seweryn
1 rok temu

Widać kto jest bucem i komu wychodzi siano z butów. Trzymam kciuki za Prezesa i Właściciela.

dowcipniś
1 rok temu

W dzienniku łódzkim piszą o wypowiedzeniu umowy najmu.
Może galeria zdjęć jak z meczu, urzędników MAKiS którzy są za to odpowiedzialni :)
Prawnie można ich twarze pokazać po jakimś „artykułem”.

Stefański
1 rok temu

Gdy zaczął wymieniać te stawki jakie obowiązują w innych miastach i porównał do nas stwierdzeniem że samą miejską dotacją na poziomie Wrocławia moglibyśmy zbudować nową lepszą jedenastkę to jakoś tak dotarło do mnie jak BARDZO Łódź chce się pozbyć Widzewa. My walczymy przeciwko wszystkim drużynom w Ekstraklasie i przeciwko miastu w którym powstała ta Widzewska legenda. To jest tragedia a najgorsze jest to że nie można po prostu zabrać Widzewa z wrogiej mu Łodzi bo Widzew to Łódź. To można zmienić tylko przy urnie, czyli realnie nie można tego zmienić. Gdybyśmy zdobyli medialny rozgłos jak miasto traktuje Widzew może zły… Czytaj więcej »

Krzysztof
1 rok temu

Mieszkańcy Łodzi – kibice Widzewa. Tylko wy możecie zrobić z tym w końcu porządek. Nikt za was tego zrobić nie może. Widzew ma kibiców w całej Polsce, czego sam jestem przykładem. Ale w tej konkretnej sprawie, my kibice Widzewa z innych stron Polski możemy tylko wspierać mieszkańców Łodzi. Wywalcie w końcu tę klikę ze Zdanowska na czele. Bo to wstyd na całą Polskę. Czegoś takiego nawet wyobrazić sobie nie potrafię w innych dużych miastach. Pozdrowienia dla wszystkich kibiców Widzewa.

RTS
Odpowiedź do  Krzysztof
1 rok temu

Plan jest prosty. Przed meczem z Wisłą Płock cały Widzew przed meczem jest pod główną trybuną. Nikt kurwa z urzędasów nie wchodzi. Jak kogoś wpuścimy to jesteśmy frajerami. Stoimy w kilkanaście tysięcy i nie wejdą. Plan może na szybko, ale lepszego nie widzę póki co.

Edek
1 rok temu

A jak by tak kibice z Widzewa zorganizowali w mieście Łodzi referendum , o odwołanie Hanki i jej przydupasow ? Zawsze można Hani życie umilić

Realista_dbwa
Odpowiedź do  Edek
1 rok temu

Jestem ZA

Adaś
1 rok temu

To są metody Tuska oczernić, opluć a później jakoś to będzie.

Mbb
Odpowiedź do  Adaś
1 rok temu

Tusk przy Kaczyńskim to jest mały pionek w temacie szczucia, zastraszania, skłócania…

Dario
Odpowiedź do  Mbb
1 rok temu

Chyba miałeś mocno pod górkę do szkółki, a może jesteś absolwentem gimnazjum. Napij się bebeluchy nazywane piwem, zapal marychę, weż pilot, usiądź na kanapie i oglądaj tvn a potem op………l swoją kobitę, że zupa była za słona, polaczku.

DonJ
Odpowiedź do  Adaś
1 rok temu

Idź na stronę tvp.info bo masz odpowiednio zryty beret. Tam w każdym artykule/materiale jest Tusk. Tu nie było nawet w komentarzach, dopóki nie zabłysnąłeś wątpliwą inteligencją.

Andrzej
1 rok temu

WORACH…..szykuj się

Arek
1 rok temu

Brawo. Jazda z tymi śmieciami. Tylko problem polega nad tym, że…sami się nie wybrali. Zdanowska z zarzutami 73 % poparcia… Zastanów się jeden z drugim , na kogo Ty głosowałeś…

wojtek
Odpowiedź do  Arek
1 rok temu

Na osobę która zmieniła to miasto na duży plus to to każdy ci powie co tu przyjeżdża

Widzew Polska
1 rok temu

Pomijając sympatie i antypatie polityczne, to Tusk taką Zdanowska to chyba wysle na księżyc. Przecież ta idiotka pieprzy sondaże PO w Łodzi. Tak jak nienawidzę Kaczora tak i tej szmaciary Hanki.
#MuremZaPrezesem

Mala
Odpowiedź do  Widzew Polska
1 rok temu

Trzeba o wszystkim powiadomić jej szefa.

brunni
1 rok temu

mam taką prośbę. Czy ktoś mógłby podesłać link do tego filmu MAKISu bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Bart
1 rok temu

MAKIS – CAŁA POLSKA SIE Z WAS ŚMIEJE

Dorian
1 rok temu

Co stoi na przeszkodzie, żeby te kilkadziesiąt tysięcy fanów kupiło sobie inną działkę i pobudowało rts-owi większy stadion?

Mala
1 rok temu

Brawo dla właściciela.Panie Tomaszu mam taki apel do Pana w związku z tym całym bagnem jakie prezentuje Miasto bardzo proszę o podjęcie decyzji o budowie ośrodka treningowego poza miastem. Idzy tam gdzie nas chcą i będą pomagać i tam kibice Widzewa będą wydawać pieniądze. Proszę sobie darować tereny Startu bo wydamy nasze pieniądze a urzędasy będą decydować kto może i kiedy z tego korzystać. Mają nas w dupie to my ich też Stryków przyjmie taka inwestycje z otwartymi rękoma i nie ma nad czym się zastanawiać.

R T S
1 rok temu

Taka baza jak w Białymstoku to już dawno powinna się u nas budować. Wydali około 15 mln z czego sporo dofinansowanie z budżetu państwa. Poprzedni prezesi stracili i zmarnowali 5 lat i kupę kasy. A kibice Widzewa jak będą tylko robić transparenty,a nie zorganizują wizyty pod urzędem to nic z tego nie będzie.

40
0
Would love your thoughts, please comment.x