Marcin Kaczmarek nie jest już trenerem Widzewa!

27 lipca 2020, 20:15 | Autor:

Piłkarze Widzewa wywalczyli awans do I ligi, ale do kolejnego sezonu przygotowywać będą się już pod wodzą nowego szkoleniowca. Decyzją zarządu, obowiązki pierwszego trenera łódzkiego klubu właśnie przestał pełnić Marcin Kaczmarek – poinformowała oficjalna witryna widzew.com.

Kaczmarek objął stery w klubie 1 lipca 2019 roku, gdy zastąpił Zbigniewa Smółkę. Jego zadaniem było wprowadzenie drużyny do I ligi i bardzo długo wydawało się, że bez problemu osiągnie ten cel. Po rundzie jesiennej łodzianie zajmowali pierwsze miejsce w tabeli, z dość bezpieczną przewagą nad kolejnymi zespołami.

Niestety, wiosną sytuacja się kompletnie odmieniła. Widzewiacy zaczęli regularnie gubić punkty, a porażce z Pogonią Siedlce stracili pozycję lidera II ligi. Wydawało się, że pozycja Kaczmarka wisi na włosku, ale ostatecznie zachował ją i w ostatnich czterech meczach sezonu dopiął swego – wywalczył z drużyną awans do I ligi.

Trener prowadził zespół w trzydziestu czterech ligowych spotkaniach, w których zdobył pięćdziesiąt dziewięć punktów (średnio 1,74 pkt na mecz). Siedemnaście razy wygrał, osiem razy zremisował i dziewięć razy przegrał. Na plus należy zaliczyć przygodę w Pucharze Polski, podczas której czerwono-biało-czerwoni odprawili z kwitkiem Śląsk Wrocław oraz rywalizowali jak równy z równym z Legią Warszawa.

Na razie nie wiemy, kto będzie szkoleniowcem drużyny Widzewa w kolejnym sezonie. Na tę informację będziemy musieli jeszcze poczekać. Miejmy nadzieję, że jak najkrócej.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress