Pawlak na wylocie z Widzewa. Wróci Leszczyński?

28 lipca 2020, 15:39 | Autor:

Wczoraj posadę pierwszego trenera Widzewa przestał pełnić Marcin Kaczmarek. Można się jednak spodziewać, że to nie koniec, a dopiero początek zmian w łódzkim klubie. Kolejna roszada ma nastąpić na pozycji dyrektora sportowego.

W bieżącym sezonie funkcja ta nie była oficjalnie sprawowana przez nikogo, ale nieformalnie za sprawy związane z transferami czy rozwiązywaniem umów odpowiadał doradca zarządu ds. sportu, Rafał Pawlak. Jak informuje jednak „Przegląd Sportowy”, wszystko wskazuje na to, że to jego ostatnie dni w klubie, a kończąca umowa nie zostanie przedłużona.

Według doniesień Łukasza Grabowskiego z „PS”, nowym dyrektorem sportowym ma zostać… bardzo dobrze znany przy al. Piłsudskiego Mirosław Leszczyński (na zdjęciu drugi z lewej). W pierwszych latach po reaktywacji odpowiadał on za transfery – uczestniczył w sprowadzeniu do klubu m.in. Daniela Mąki, Mateusza Michalskiego czy całego „zaciągu chodakowskiego”.

Ewentualne zatrudnienie „Barona z Mazowsza”, jak mówią o nim media, miałoby się związać ze zmianą polityki transferowej Widzewa i postawieniem na młodych graczy, którzy w Łodzi dopiero pracowaliby na swoje nazwisko. Leszczyński miałby też pomóc w wyborze nowego trenera, chociaż sam dyrektorem sportowym zostałby tylko tymczasowo, do momentu znalezienia odpowiedniego kandydata.

To najprawdopodobniej nie koniec zmian w klubie, zwłaszcza że od dziś trwa walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia RTS, na którym ważyć się będą losy Martyny Pajączek. W kuluarach słychać już jednak sporo głosów, że pozycja aktualnej prezes spółki jest coraz bardziej zagrożona…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress