Kto nowym trenerem Widzewa? Na czele dwie kandydatury

28 lipca 2020, 17:20 | Autor:

Wygląda na to, że poszukiwania nowego trenera Widzewa Łódź są już w dość zaawansowanej fazie. Jak informuje „Przegląd Sportowy”, na czele listy życzeń włodarzy klubu z al. Piłsudskiego znajdują się obecnie dwie kandydatury. To Dariusz Skrzypczak i Enkeleid Dobi.

Ten pierwszy w ubiegłym sezonie pełnił rolę asystenta Dariusza Żurawia w Lechu Poznań. Po zakończeniu rozgrywek postanowiono się z nim jednak rozstać, co wywołało bardzo duże oburzenie wśród kibiców „Kolejorza”. Zdaniem wielu, to on był odpowiedzialny za szybki progres młodych piłkarzy, którzy błyskawicznie przedzierali się do wyjściowego składu wicemistrza Polski. Wcześniej, Skrzypczak przez długie lata z powodzeniem pracował również w Szwajcarii.

Druga kandydaturą jest pochodzący z Albanii Dobi (na zdjęciu). Reprezentant swojego kraju przyjechał nad Wisłę jeszcze jako zawodnik, tu rozpoczął też karierę szkoleniową. Od początku 2017 roku był trenerem Górnika Polkowice, z którym awansował do II ligi, a później w dobrym stylu – legitymując się drugą najlepszą ofensywą w stawce – skończył sezon w środku tabeli. Pomimo tego, włodarze klubu z Dolnego Śląska nie przedłużyli z nim umowy.

Oba nazwiska wydają się bardzo ciekawe i zdają się wpisywać w trend zmian, jakie wkrótce mają nastąpić przy al. Piłsudskiego. Według „PS”, aktualnie wyżej stoją akcje Skrzypczaka, choć nie można wykluczyć, że nie uda się porozumieć z żadnym z wymienionych trenerów. Trzecią – rezerwową opcją – ma być doskonale znany w Widzewie Sławomir Majak, ostatnio pracujący w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress