Pojawił się kolejny kandydat na trenera. I to… sensacyjny!

28 lipca 2020, 21:07 | Autor:

Temat nowego trenera Widzewa Łódź jest coraz gorętszy. W sieci właśnie pojawiło się nazwisko kolejnego kandydata, który miałby przejąć po Marcinie Kaczmarku stery przy al. Piłsudskiego. Jest nim… Walter Pandiani!

Choć informacja ta brzmi jak primaaprilisowy żart, wcale nim nie jest! O tym, że Urugwajczyk łączony jest z beniaminkiem I ligi, poinformował na Twitterze dziennikarz portalu newonce.sport, Dominik Piechota. WTM udało się jednak ustalić, że temat faktycznie istnieje, choć na razie do żadnych konkretnych ruchów nie doszło. I nie wiadomo, czy dojdzie.

Pandiani znany jest przede wszystkim ze swojej kariery piłkarskiej, w trakcie której występował w barwach m.in. Deportivo La Coruna, Mallorki czy Osasuny Pampeluna. W La Liga rozegrał łącznie 279 meczów, w których zdobył 83 bramki. Był też reprezentantem Urugwaju, choć w kadrze narodowej wystąpił tylko czterokrotnie.

Po zawieszeniu butów na kołku, 44-latek rozpoczął pracę szkoleniową. Trenował głównie drużyny młodzieżowe, ale w poprzednim roku przejął ekipę Lorki z Tercera Division. Po dobrym początku sezonu, później popadł w konflikt z właścicielem klubu i po kilku miesiącach rozstał się z zespołem. Od tego momentu pozostaje bez zatrudnienia.

Przypomnijmy, że wcześniej z Widzewem łączono również Dariusza Skrzypczaka, Enkeleida Dobiego i Sławomira Majaka. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress