Bez ważnych decyzji podczas wtorkowego WZC

29 lipca 2020, 00:14 | Autor:

Wtorkowe Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych nie przyniosło żadnych sensacyjnych rozstrzygnięć. Po kilku godzinach debatowania towarzystwo postanowiło kontynuować obrady innego dnia. Losy zarządu wciąż są niepewne, ale na decyzje trzeba jeszcze zaczekać.

Nie było przełomu, bo jak mówił niedawno na antenie RadioWidzew.pl Piotr Pietrasik, tematów jest bardzo dużo. Szef SRTS przyznał, że WZC może potrwać nawet kilka dni i najwyraźniej miał rację, ponieważ we wtorek udało się omówić tylko część palących spraw. Z naszych ustaleń wynika, że rozmawiano między innymi na temat raportu finansowego spółki za rok 2019, na którego publikację z coraz większą niecierpliwością czekają kibice.

Innym z kilku punktów obrad była propozycja dalszego wzmacniania kompetencji rady nadzorczej, która miałaby mieć nieco większy wpływ na codziennie decyzje podejmowane w spółce. Kontrolny charakter rady byłby więc jeszcze mocniejszy, co pozwoliłoby w porę reagować na różnego rodzaju zagrożenia. Poruszony został również temat Mirosława Leszczyńskiego, o którego możliwym powrocie na al. Piłsudskiego pisaliśmy TUTAJ. Opcja ta jest po wtorkowym spotkaniu jeszcze bardziej prawdopodobna.

Nie ma natomiast żadnych wiążących ustaleń zarówno w temacie ewentualnych zmian w zarządzie, jak i zatrudnienia nowego trenera. Jeśli chodzi o te pierwsze zagadnienie, to w kuluarach można usłyszeć, że szanse na pozostanie Martyny Pajączek na stanowisku prezesa nieco wzrosły. Dopóki nie ma jednak ostatecznej decyzji, w Widzewie nie chcą najwyraźniej także podpisywać umowy z nowym szkoleniowcem.

Kiedy możemy spodziewać się czegoś konkretniejszego? Niewykluczone, że w czwartek, ponieważ na ten dzień zaplanowano ciąg dalszy Walnego Zgromadzenia Członków SRTS. Wtedy też najwcześniej powinniśmy poznać nazwisko nowego opiekuna drużyny. Obecnie nie można niczego wykluczać, w grze cały czas są Enkeleid Dobi (najmocniejsze notowania), a także Dariusz Skrzypczak i sensacyjny kandydat z Hiszpanii, czyli Walter Padniani.

Więcej o możliwych ruchach na ławce trenerskiej TUTAJ i TUTAJ.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress