Raport wypożyczonych: Ameyaw zakończył sezon

29 lipca 2020, 13:43 | Autor:

Kolejne dwa występy na wypożyczeniu do Bytovii Bytów ma za sobą Michael Ameyaw. Dla młodego skrzydłowego było to pożegnanie z kaszubskim klubem, bo lada dzień wróci do Łodzi i z Widzewem rozpocznie przygotowania do nowego sezonu I ligi.

W ostatnim meczu regularnych rozgrywek Bytovia mierzyła się na wyjeździe z Górnikiem Polkowice. W spotkaniu padł remis 2:2, Ameyaw miał zaś swój udział przy drugiej bramce dla bytowian. Piłkarz zanotował kluczowe podanie do Piotra Giela, ten dograł futbolówkę w pole karne, a do siatki trafił Karol Czubak. 19-latek spędził na boisku pełne dziewięćdziesiąt minut.

Jeszcze dłuższy występ Ameyaw zanotował w pierwszej rundzie baraży o awans do I ligi. Skrzydłowy grał przez sto dwadzieścia minut starcia z Resovią i był bardzo aktywny, a tuż przed przerwą wywalczył nawet rzut karny! Niestety, uderzenie Adriana Bielawskiego obronił bramkarz rzeszowian, Marcel Zapytowski.

Widzewiak nie popisał się niestety w serii jedenastek, do której podszedł jako czwarty zawodnik Bytovii. Jego strzał wyczuł golkiper, ale… przedwcześnie opuścił linię bramkową, więc rzut karny został powtórzony. Nic to jednak nie dało, bo Ameyaw znów przegrał pojedynek z Zapytowskim, a bytowianie ostatecznie – po jeszcze jednym pudle – odpali z rywalizacji o awans.

Raport wypożyczonych (25-28 lipca):

II liga

Michael Ameyaw (Bytovia Bytów) – 90 minut, kluczowe podanie + 120 minut, wywalczony rzut karny