Unia lub Pelikan rywalem Widzewa w 1/32 finału PP

29 lipca 2020, 19:37 | Autor:

We wtorek i środę odbyły się półfinały Pucharu Polski na szczeblu województwa łódzkiego. Bez większego trudu zwyciężyły w nich Unia Skierniewice oraz Pelikan Łowicz, które teraz zmierzą się ze sobą o prawo gry z Widzewem Łódź.

W pierwszym półfinale Unia pojechała do Sieradza na mecz z tamtejszą Wartą. Choć spotkanie zapowiadało się interesująco, to w rzeczywistości było bardzo jednostronne. Goście wygrali 3:0 – dwie bramki zdobył Kamil Łojszczyk, a wynik ustalił doskonale znany przy al. Piłsudskiego Marcin Pieńkowski.

Drugie półfinałowe starcie przyniosło jeszcze mniej emocji. Czwartoligowa Jutrzenka Warta nie była w stanie nawiązać walki z Pelikanem i przegrała… 0:7. Dwa gole strzelił Filip Kowalczyk, po jednym dołożyli też Michał Żółtowski, Piotr Piekarski, Krystian Kruk oraz Kuba Młynarski i Sylwester Pawlak, którzy trafili do własnej siatki.

Dokładnie za tydzień, 5 sierpnia, Unia i Pelikan zmierzą się teraz w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Triumfator tego pojedynku zagra z Widzewem w 1/32 finału PP na szczeblu centralny. Ten mecz zaplanowany jest pomiędzy 13 a 16 sierpnia, a łodzianie rozegrają go na wyjeździe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress