Enkeleid Dobi nowym trenerem Widzewa!

30 lipca 2020, 11:56 | Autor:

Widzew Łódź ma nowego trenera! Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, szkoleniowcem beniaminka I ligi został pochodzący z Albanii Enkeleid Dobi, o czym właśnie poinformowała oficjalna witryna widzew.com. Związał się on z klubem roczną umową.

Dobi urodził się w albańskim Durres i to w miejscowej Teucie stawiał swoje pierwsze kroki w futbolu. Już jako nastolatek zdobył mistrzostwo kraju, zadebiutował również w kadrze narodowej. Następnie wyjechał do Chorwacji, później przez chwilę występował też w Słowenii, by w końcu trafić do Polski. Został zawodnikiem Zagłębia Lubin, a pierwszy mecz rozegrał przeciwko… Widzewowi!

Po dwóch i pół sezonu na Dolnym Śląsku, a także kilku miesiącach w Górniku Zabrze, Dobi przeniósł się na kilka lat do Francji, gdzie reprezentował barwy klubów z niższych lig. Później wrócił do Polski, ale już wyłącznie na „piłkarską emeryturę”. Po krótkich przygodach w Miedzi Legnica, Stali Chocianów, Sparcie Rudna i Odrze Chobienia, Albańczyk postanowił zawiesić buty na kołku.

W międzyczasie Albańczyk rozpoczął swoją karierę szkoleniową. Przez pięć lat pracował w akademii Zagłębia, gdzie prowadził kilka drużyn młodzieżowych, mając pod swoją opieką m.in. Filipa Jagiełłę, Artura Siemaszkę czy Pawła Żyrę. Na początku 2017 roku Dobi objął swój pierwszy zespół seniorski, którym był KS Polkowice. Zajął z nim czwarte miejsce w rozgrywkach trzeciej grupy III ligi.

W kolejnym sezonie polkowiczanie byli piąci, ale rok później – już po powrocie do historycznej nazwy Górnik – całkowicie zdominowali rozgrywki. Triumfowali w nich z przewagą trzynastu punktów nad drugą Ślęzą Wrocław i w świetnym stylu wywalczyli awans do II ligi. Drużyna z Dolnego Śląska prezentowała przy tym bardzo atrakcyjny futbol – w trzydziestu czterech meczach zdobyli aż osiemdziesiąt jeden bramek!

Również w II lidze to właśnie ofensywa była dominującą cechą zespołu Dobiego. Jako beniaminek, Górnik uplasował się na jedenastej pozycji, ale mógł pochwalić się drugim najlepszym atakiem w stawce – gorszym jedynie od Widzewa. Pod wodzą szkoleniowca z Albanii rozwinęli się też Mariusz Szuszkiewicz i Michał Bednarski – królowie strzelców swoich lig rok po roku.

Enkeleid Dobi podpisał z Widzewem kontrakt, który obowiązywać będzie przez najbliższy rok. Pracę z drużyną rozpocznie w poniedziałek, 3 sierpnia, gdy zainaugurowane zostaną przygotowania do nowego sezonu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress