Zmiany w sztabie szkoleniowym Akademii Widzewa

30 lipca 2020, 08:30 | Autor:

Zanim oficjalnie dowiemy się, kto zostanie nowym trenerem Widzewa Łódź, poznaliśmy skład sztabu szkoleniowego akademii czterokrotnego mistrza Polski. Doszło w nim do kilku istotnych zmian, o których wczoraj poinformowała oficjalna witryna klubowa.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, drużyny Akademii Widzewa podzielone zostały na cztery bloki: A, B, C i D. W pierwszym znalazły się rezerwy i zespół U-19, w drugim zespoły U-16 i U-17, w trzecim U-14 i U-15, a w czwartym U-12 i U-13. Do każdego przypisano odpowiednich szkoleniowców oraz innych członków sztabu.

Na czele Akademii nadal stać będzie oczywiście Maciej Szymański, który równocześnie będzie koordynatorem szkolenia bloku A. W blokach B i C funkcję tę pełnił będzie Andrzej Kretek, a w bloku D Michał Sikorski, będący też koordynatorem ds. skautingu. Odpowiedzialność za sprawy organizacyjne weźmie Wojciech Pawłowski (zbieżność nazwisk z bramkarzem Widzewa przypadkowa), działem analiz zajmie się Norbert Smorawski, z kolei trenerem edukatorem mianowano Kamila Wojkowskiego.

Trenerem głównym bloku A został Jakub Grzeszczkowski, który będzie prowadził drużynę rezerw. Pomagać mu będą asystenci: Michał Czaplarski i Norbert Smorawski, przy czym ten pierwszy opiekować się będzie zespołem U-19. Za bramkarzy (również w pozostałych blokach) odpowiadał będzie Konrad Przybylski, za przygotowanie motoryczne (także w bloku B) Damian Radowicz, kierownikiem drużyny pozostanie Jacek Skupień, zaś sztab medyczny stworzą Katarzyna Flis oraz Patrycja Szkutnik (lekarz całej Akademii).

W bloku B trenerem głównym będzie Łukasz Jonczyk (opiekun zespołu U-17), a pomagać mu będzie Krzysztof Mordak (U-16). Blokiem C opiekować będą się Tomasz Kmiecik (U-15) i Jarosław Wargowiak (U-14), z kolei blokiem D Paweł Człapiński (U-13) oraz Adam Wojtczak (U-12). Sztab szkoleniowy Akademii Widzewa uzupełniają Paulina Konik (fizjoterapeutka w bloku B), Wiktor Wróbel (trener przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeuta w blokach C i D), Konrad Rutkowski (asystent trenera i asystent trenera bramkarzy w bloku D) i Igor Pakuła (analityk w bloku D).

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress