A jednak Dobi? Albańczyk bliski przejęcia sterów w Widzewie!

29 lipca 2020, 15:37 | Autor:

Wygląda na to, że temat znalezienia nowego trenera Widzewa Łódź jest coraz bliżej finalizacji. Jak informuje portal Widzew24.pl, stery przy al. Piłsudskiego najprawdopodobniej obejmie prowadzący ostatnio zespół Górnika Polkowice Enkeleid Dobi!

Albańczyk wygrał wyścig z kilkoma innymi rozważanymi w ostatnich kilkunastu godzinach kandydatami. Z walki sam zrezygnował pracujący w poprzednim sezonie w Lechu Poznań Dariusz Skrzypczak, o czym poinformowali na Twitterze Bartłomiej Stańdo z portalu „Łączy nas Pasja” oraz Łukasz Grabowski z „Przeglądu Sportowego”.

Olbrzymią ekscytację wśród kibiców wzbudziła z kolei postać Waltera Pandianiego. W rozmowie z RadioWidzew.pl Urugwajczyk potwierdził, że negocjuje z Widzewem swoje przyjście do klubu, ale wszystko wskazuje na to, że ostatecznie nic z tego nie wyjdzie. Włodarze łodzian wyżej ocenili kandydaturę Dobiego, który zresztą wczoraj stawił się już przy al. Piłsudskiego osobiście.

45-latek przez ostatnie trzy i pół roku był trenerem Górnika. Awansował z nim do III ligi, a w poprzednim sezonie – już na wyższym szczeblu – prawie do samego końca liczył się w walce o baraże. Polkowiczanie dysponowali przy tym drugą najlepszą ofensywą w lidze – zdobyli sześćdziesiąt bramek, mniej jedynie od Widzewa. Pomimo dobrego wyniku sportowego, były reprezentant Albanii nie dogadał się z szefami klubu i rozstał się z nim.

Jeżeli na ostatniej prostej nie wydarzy się nic oczekiwanego, jutro Dobi powinien podpisać kontrakt z beniaminkiem I ligi, a w poniedziałek poprowadzić pierwszy trening widzewiaków w trakcie przygotowań do nowego sezonu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress