Napastnik GKS obserwowany przez Widzew

29 lipca 2020, 08:40 | Autor:

Już za trzy dni w Polsce otworzy się okienko transferowe. Do tej pory łączonych z Widzewem Łódź było już kilku piłkarzy, choć na razie bez żadnych większych konkretów. Teraz do tej listy dołączył kolejny zawodnik. To napastnik GKS Katowice, Dawid Rogalski.

23-latek urodził się w Szczytnie, ale w bardzo młodym wieku przeniósł się do Anglii i to tam rozpoczął swoją przygodę z futbolem. Grywał jednak wyłącznie w niższych ligach, a także w… lidze szóstek. Zwrot w jego karierze nastąpił w 2017 roku, gdy wziął udział w programie „Ty też masz szansę”. Dobry występ pozwolił mu wrócić do kraju, gdzie podpisał kontrakt z I-ligowym GKS Tychy.

Tam nie udało mu się jednak przebić do składu, a więc po roku przeniósł się do Gryfa Wejherowo, w którym z miejsca stał się bardzo ważną postacią. Przez cały sezon zdobył jedenaście bramek, dzięki czemu znalazł się w notesach wielu skautów. Ostatecznie postanowił kontynuować karierę w Katowicach. W GKS, choć często wchodził z ławki, również był bardzo skuteczny, a minione rozgrywki zakończył z dorobkiem dziesięciu trafień.

Teraz Rogalski (na zdjęciu z lewej) znalazł się w kręgu zainteresowań Widzewa. Jak poinformowało RadioWidzew.pl, na wczorajszym meczu katowiczan ze Stalą Rzeszów pojawił się wysłannik łódzkiego klubu, którego zadaniem była właśnie obserwacja snajpera. Niestety, wizyta na stadionie przy ul. Bukowej nie okazała się zbyt owocna, bo piłkarz całe zawody przesiedział na ławce rezerwowych.

Na razie trudno przypuszczać, na ile prawdopodobne są przenosiny napastnika do Łodzi. Jego kontrakt z GKS obowiązuje tylko do 31 lipca, ale klub zastrzegł w nim możliwość prolongaty o kolejny rok. Czy postanowi z niej skorzystać i zatrzymać Rogalskiego w Katowicach, na ten moment nie wiemy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress