Derby Rzeszowa zdecydują o awansie do I ligi!

28 lipca 2020, 22:38 | Autor:

We wtorkowy wieczór rozegrana została druga seria baraży o awans do Ekstraklasy i I ligi. W tych pierwszych triumfowała Warta Poznań, z kolei w drugich Stal Rzeszów, co oznacza, że w finale barażowej rywalizacji obejrzymy derby stolicy Podkarpacia!

Od samego początku meczu przy ul. Bukowej to goście spisywali się lepiej i po upływie pół godziny gry dopięli swego. Na strzał z dystansu zdecydował się Damian Michalik, a piłka, odbita jeszcze od Michała Gałeckiego, pokonała bezradnego Bartosza Mrozka. Chwilę wcześniej nad Katowicami rozpętała się burza, co bardzo utrudniało grę obu drużynom.

W drugiej połowie to GKS przeważał i wydawało się, że wkrótce doprowadzi do remisu. W 62. minucie rzut wolny wykonywał jednak Marcel Kotwica, który dograł futbolówkę wprost na głowę Radosława Sylwestrzaka, a były ulubieniec kibiców Widzewa podwyższył prowadzenie rzeszowian! Podopieczni Rafała Góraka próbowali jeszcze gonić wynik, ale nie udało im się to, dzięki czemu to przyjezdni zwyciężyli 2:0!

W finale baraży o awans do I ligi oglądać będziemy zatem derby Rzeszowa, w których Resovia podejmie u siebie Stal. Co ciekawe, już teraz wiemy, że w przyszłym sezonie kibiców Widzewa czeka wyjazd do… Stalowej Woli, bo stadiony obu klubów nie spełniają wymogów licencyjnych, przez co zgłosiły one jako zastępczy właśnie obiekt „Stalówki”.

Drugie rozegrane wieczorem barażowe starcie toczyło się pomiędzy poznańską Wartą a Termalicą Nieciecza. Przez dziewięćdziesiąt minut padł tylko jeden gol, którego autorem był Michał Jakóbowski. Piłkarze ze stolicy Wielkopolski zmierzą się w meczu o promocję do Ekstraklasy z Radomiakiem Radom, a „Słonie” przyszły sezon spędzą w I lidze.