Resovia w finale baraży, Miedź zostaje w I lidze

28 lipca 2020, 20:22 | Autor:

Na wtorek zaplanowane zostały baraże zarówno o awans do Ekstraklasy, jak i do I ligi. Właśnie poznaliśmy dwa pierwsze rozstrzygnięcia tych meczów. Na drugim szczeblu pozostanie Miedź Legnica, z kolei w grze o awans na ten poziom wciąż jest Resovia.

Legniczanie w barażowym półfinale rywalizowali na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Pod koniec pierwszej połowy wynik dla gospodarzy otworzył Damian Nowak, a po przerwie podwyższył go z rzutu karnego Leandro. Miedź odpowiedziała jeszcze za sprawą Macieja Śliwy, ale trafienie Adama Banasiaka dało radomianom zwycięstwo 3:1. Klub z Dolnego Śląska kolejny rok spędzi zatem w I lidze, gdzie rywalizował będzie między innymi z Widzewem.

Bardzo dużo emocji przyniósł drugi barażowy pojedynek, tym razem o awans do I ligi. Bytovia podejmowała w nim Resovię i już w pierwszej części meczu mogła wyjść na prowadzenie, gdy rzut karny wywalczył Michael Ameyaw. Jedenastki nie wykorzystał jednak Adrian Bielawski, a ostatecznie przez dziewięćdziesiąt regulaminowych minut nie padła żadna bramka.

Spotkanie rozkręciło się w dogrywce. Tuż po jej rozpoczęciu bezmyślny faul w szesnastce popełnił Haris Memić. Holender wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę, a sędzia dodatkowo podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Kamil Radulj. Gdy wydawało się, że Resovia dowiezie prowadzenie do końca, kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Daniel Feruga!

Do końca dogrywki utrzymał się rezultat remisowy, więc o końcowym triumfie musiały zadecydować jedenastki. Jako pierwszy spudłował Radulj, ale później do siatki nie trafił również… Ameyaw (w dodatku dwukrotnie, bo przy pierwszym strzale arbiter dopatrzył się przedwczesnego wyjścia z bramki golkipera) i po pięciu seriach był remis 4:4. Wojnę nerwów gorzej wytrzymała Bytovia, która – po pudle Adriana Kwiatkowskiego – ostatecznie przegrała 6:7.

Rzeszowianie pozostali w grze o awans do I ligi, a w finale zmierzą się ze zwycięzcą starcia GKS Katowice ze Stalą Rzeszów. Dziś odbędzie się jeszcze baraż o promocję do Ekstraklasy pomiędzy Wartą Poznań a Termalicą Nieciecza.