W. Pandiani: „Rozmowy są zaawansowane”

29 lipca 2020, 09:45 | Autor:

Wczoraj wieczorem w sieci gruchnęła wieść o tym, że jednym z kandydatów do objęcia posady trenera Widzewa Łódź jest Walter Pandiani. Choć wydawało się to nieprawdopodobne, od początku pisaliśmy, że to prawdziwa informacja. Właśnie potwierdził ją sam Urugwajczyk!

Były piłkarz Deportivo La Coruna czy Osasuny Pampeluna zdradził, że temat jego przyjścia na al. Piłsudskiego jest realny, a negocjacje są w dość zaawansowanym stadium. „Tak, Widzew się ze mną skontaktował i jestem z tego bardzo dumny, ponieważ to wspaniały klub z wielką historią. Rozmowy są zaawansowane. Dzisiaj mogą pojawić się jakieś informacje w tym temacie” – powiedział w rozmowie z RadioWidzew.pl.

Pandiani liczy na to, że pod jego wodzą Widzew będzie grał atrakcyjny futbol, który przyniesie zwycięstwa i dużo radości kibicom. „Chciałbym, żeby Widzew grał fajną, silną i konkurencyjną piłkę, na którą ci wspaniali kibice zasługują. Fani powinni cieszyć się z gry drużyny, która zawsze wygrywa” – stwierdził zdobywca osiemdziesięciu trzech bramek na boiskach La Liga.

Urugwajczyk dodał też, że choć ma atrakcyjniejsze oferty z innych krajów, do pracy w Łodzi przekonują go… kibice czerwono-biało-czerwonych! „Mam lepsze finansowo oferty z Niemiec czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale projekt na Widzewie bardzo mi się podoba. To, co mnie najbardziej przekonuje, to właśnie fantastyczni kibice” – dodał na zakończenie trener.

Jak udało się ustalić WTM, rozmowy z Pandianim toczą się od około tygodnia. W tym czasie 44-latek zdążył już obejrzeć kilka spotkań Widzewa i podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat gry łodzian. Na ten moment trudno jednak przypuszczać, czy to faktycznie on obejmie stery w beniaminku I ligi. Przypomnijmy, że rozważane są też kandydatury m.in. Enkeleida Dobiego czy Dariusza Skrzypczaka.

Foto: Jaime Insa / AGM

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress