Pieńkowski rozstał się z Widzewem

24 lipca 2019, 12:54 | Autor:

Kolejny piłkarz rozwiązał właśnie swój kontrakt z Widzewem. Jak poinformowała oficjalna strona widzew.com, z łódzkim klubem rozstał się Marcin Pieńkowski, który już wkrótce powinien zostać zawodnikiem Unii Skierniewice.

Skrzydłowy jest wychowankiem Startu Łódź, który w bardzo młodym wieku trafił do Widzewa. Przy al. Piłsudskiego najpierw występował w juniorach, a później zadebiutował w zespole seniorów, rozgrywając dwa mecze w sezonie 2015/2016. Kolejne półtora roku spędził na wypożyczeniach w Nerze Poddębice i Zjednoczonych Stryków.

Przed rundą wiosenną sezonu 2017/2018 Franciszek Smuda zaprosił go z powrotem do pierwszej drużyny, a skrzydłowy świetnymi występami w zimowych sparingach odpłacił mu się za dane zaufanie. W lidze było nieco gorzej, choć piłkarz i tak zaliczył w łódzkim zespole piętnaście występów. Ostatni był najgorszy – w Ostródzie Pieńkowski doznał urazu, przez który musiał długo pauzować i stracił większość jesieni.

Pomimo tego, w lutym piłkarzowi zaoferowano nowy, roczny kontrakt. Niestety, choć wiosną wystąpił w sześciu meczach, nie był w stanie przebić się do zespołu na stałe, a po przyjściu Marcina Kaczmarka został z niego definitywnie skreślony. W ubiegłym tygodniu 22-latek trafił na testy do Unii Skierniewice. Początkowo wydawało się, że będzie do niej tylko wypożyczony, ostatecznie zwiąże się z III-ligowcem na stałe.

Marcin Pieńkowski rozegrał w Widzewie 23 mecze, w których raz trafił do siatki. Świętował z klubem awans zarówno do III, jak i do II ligi. Okazji do kolejnej celebracji już nie dostanie.

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
10
0
Would love your thoughts, please comment.x