Wiemy, jakie zastrzeżenia do stadionu ma policja

24 lipca 2019, 16:35 | Autor:

Dziś rano dowiedzieliśmy się, że podczas wtorkowej lustracji policja negatywnie oceniła przystosowanie stadionu Widzewa do możliwości organizacji na nim imprez masowych. Jakie dokładnie uchybienia znaleziono?

Najwięcej zastrzeżeń dotyczy sektora gości. Z uwagi na odbywające się przy al. Piłsudskiego MŚ U-20, konieczne było zdemontowanie barier, oddzielających „klatkę” od trybun zajmowanych przez kibiców gospodarzy. Ich ponowny montaż, zlecony zewnętrznej firmie, nie przebiegł zgodnie z oczekiwaniami służb mundurowych.

Policja zwróciła uwagę m.in. na furtki na sektor. „Mamy dwie furtki, które zostały wstawione. Chodzi między innymi o to, że gdy są w futrynie, to przy zamknięciu kluczem taki specjalny bolec wchodzi obecnie za futrynę. Według policji ten bolec jest zbyt mocno wysunięty za futrynę i kibic może to ewentualnie wyrwać” – powiedział na lodz.tvp.pl rzecznik MAKiS, Karol Sakosik.

Zastrzeżenia związane są również ze złym zamocowaniem siatki, odgradzającej sektor przyjezdnych od murawy. Służby zażądały, by przymocowano ją przy pomocy cięższych zaczepów, które uniemożliwiłyby ich usunięcie przez nieuprawnione do tego osoby.

Kontrola zwróciła też uwagę na… kontener ze śmieciami oraz brak wywieszonych tablic z regulaminem imprez masowych na zewnątrz stadionu. „Kontener został już uprzątnięty. Regulaminy także zostały zdjęte ze względu na organizację mistrzostw U-20 i oczywiście przed kolejną lustracją zostaną zawieszone” – dodał Sakosik.

Miejskiej Arenie Kultury i Sportu zapewniają, że wszystkie niedociągnięcia zostaną usunięte przed ponowną wizytacją obiektu. Ma ona nastąpić w piątek.

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
13
0
Would love your thoughts, please comment.x