Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (27-28 stycznia)

30 stycznia 2023, 15:38 | Autor:

Intensywny weekend mają za sobą młodzi piłkarze Widzewa Łódź. Mimo braku rozgrywek ligowych, łodzianie szlifują formę podczas gier kontrolnych. Tych w minionych dniach nie brakowało, ponieważ na boisku zameldowały się wszystkie roczniki akademii. Jak sobie w nich radzili?

Pewne zwycięstwo odnotowali w sobotnie przedpołudnie piłkarze rezerw. Podopieczni Patryka Czubaka zagrali na własnym boisku z Pelikanem Łowicz i już do przerwy prowadzili 4:1, przy czym dwie bramki zdobył nowy nabytek łodzian – Wiktor Preuss. Po zmianie stron padły jeszcze dwie bramki, a mecz zakończył się rezultatem 5:2. Szczegółową relacje z tego starcia można przeczytać TUTAJ. Tuż po meczu „dwójki” na zielonej nawierzchni zameldowali się juniorzy starsi. Mecz przeciwko seniorom Szczerbca Wolbórz zakończył się zwycięstwem łodzian 2:0, a bramki padły w 89. i 90. minucie spotkania.

Na obozie przygotowawczym w Ostrołęce przebywają aktualnie drużyny do lat 17 i 16. Ci pierwsi rozbili dziewiętnastolatków ŁKS Łomża 7:0, zaś szesnastolatkowie pokonali Narew Ostrołęka 4:1. Na zgrupowaniach przebywają też zespoły U-15 i U-14. Piętnastolatkowie zremisowali z rok starszymi zawodnikami Stilonu Gorzów Wielkopolski 2:2. Młodsi widzewiacy byli górą w starciu ze składem Chojniczanki Chojnice do lat 15. Zmieniły się nieco plany najmłodszych reprezentantów RTS. Zamiast planowanego trójmeczu, trzynastolatkowie zagrali z Ursusem Warszawa i wygrali 8:0. Z tym samym przeciwnikiem mierzyli się dwukrotnie ich o rok młodsi koledzy, wygrywając 3:1 i przegrywając 3:8. Obydwa mecze odbyły się w skróconym wymiarze czasowym.

Wyniki meczów drużyn Akademii Widzewa (27-28 stycznia):

Widzew II Łódź – Pelikan Łowicz 5:2 (Preuss x2, testowany, Mąka, Cybulski)
U-19Widzew Łódź – Szczerbiec Wolbórz 2:0 (Starbała, Przybylski)
U-17: ŁKS Łomża U-19 – Widzew Łódź 0:7 (Groth x3, Myszkowski, Gajewski, Supera, Szewczenko)
U-16: Narew Ostrołęka – Widzew Łódź 1:4
U-15: Stilon Gorzów Wielkopolski U-16 – Widzew Łódź 2:2
U-14: Chojniczanka Chojnice U-15 – Widzew Łódź 1:3
U-13: Widzew Łódź – Ursus Warszawa 8:0
U-12: Widzew Łódź – Ursus Warszawa 3:1, 3:8 (mecze po 2x 30 minut)