Poznaliśmy wszystkich ligowych rywali Widzewa

31 lipca 2020, 19:50 | Autor:

W piątkowe popołudnie odbyły się mecze barażowe o awans do Ekstraklasy i I ligi. W tych pierwszych Warta Poznań okazała się lepsza od Radomiaka Radom, a w drugich Resovia pokonała po serii rzutów karnych Stal Rzeszów. Poznaliśmy zatem komplet ligowych rywali piłkarzy Widzewa w nadchodzącym sezonie.

W derbach Rzeszowa nie oglądaliśmy zbyt wiele pięknej gry. Obie drużyny miały swoje okazje, ale tak naprawdę żadna z nich nie była stuprocentowa. Przez dziewięćdziesiąt minut regulaminowego czasu gry oraz pół godziny dogrywki na tablicy wyników utrzymał się bezbramkowy remis i o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne. W pierwszych sześciu seriach oba zespoły były bezbłędne, dopiero w siódmej spudłował Wiktor Kłos, dając awans do I ligi Resovii.

Drugie spotkanie również bardzo długo nie było obfite w gole. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 67. minuty, gdy po faulu Dawida Abramowicza na Łukaszu Spławskim sędzia – po konsultacji z wozem VAR – wskazał na jedenasty metr boiska. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Mateusz Kupczak W końcówce ten sam piłkarz przypieczętował zwycięstwo Warty, również po jedenastce i również po konsultacji VAR. Warta wygrała 2:0 i awansowała do Ekstraklasy, a Radomiak kolejny sezon spędzi w I lidze.