Wymuszona przerwa w Akademii. Powodem koronawirus

1 sierpnia 2020, 08:53 | Autor:

Bardzo złe informacje dotarły do nas wczorajszego wieczora. Akademia Widzewa zmuszona została zawiesić na co najmniej kilka dni wszystkie swoje zaplanowane na najbliższy czas aktywności. Powodem jest niestety koronawirus.

Jak czytamy na widzew.com, jeden z pracowników uzyskał pozytywny wynik na obecność w organizmie wirusa. Co prawda błyskawicznie został odizolowany, ale decyzją sztabu medycznego klubu, w oczekiwaniu na szczegółowe wytyczne sanepidu, zawieszone zostały wszystkie działania Akademii, a jej zawodnicy i trenerzy poddani zostali samoizolacji.

Oznacza to, że nie dojdzie do skutku żaden z zaplanowanych na bieżący weekend meczów. Przełożone będzie musiało zostać wyjazdowe starcie ze Startem Brzeziny, którym rezerwy Widzewa miały zainaugurować nowy sezon. Nie zostanie też rozegrany żaden ze sparingów młodszych grup wiekowych.

Powrót do treningów nastąpi najwcześniej w czwartek, 6 sierpnia, ale stanie się to wyłącznie w przypadku braku sprzeciwu ze strony sanepidu i możliwości zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych do realizacji zajęć.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress