Przegrana na koniec roku

21 grudnia 2013, 20:57 | Autor:

kosz

Koszykarki Widzewa w kiepskim stylu zakończyły 2013 rok. Łodzianki przegrały dziś we własnej hali z Artego Bydgoszcz 53:62. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyły Olivia Tomiałowicz i Alicja Bednarek – po 12.

Gospodynie liczyły, że uda im się zwycięstwem zakończyć rok, ale czwarta ekipa Basket Ligi Kobiet okazała się za silna. Widzewianki wygrały pierwszą kwartę 17:16, ale w drugiej przegrały 13:17 i na przerwę schodziły z 3-punktową stratą.
Trzecia kwarta okazała się kluczową. Bydgoszczanki wygrały ją 19:13 i wypracowały sobie 9-punktową przewagę. W ostatniej części gry zawodniczki obu zespołów nie grzeszyły skutecznością i zremisowały 10:10.

Do najlepszych koszykarek w brawach Widzewa należały dziś Olivia Tomiałowicz (12 punktów, 5 zbiórek, 1 asysta) oraz Alicja Bednarek (12 punków, 2 zbiórki, 3 asysty).

Łodzianki Święta spędzą na przedostatnim miejscu. Na parkiet wrócą 5 stycznia, kiedy to zmierzą się z sąsiadkami w tabeli, Rivierą Gdynia. Będzie to pojedynek o awans do ósemki, dającej na koniec sezonu grę w play-off.